piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsGrupa zdolnej młodzieży z Polski potrzebuje pomocy w sfinansowaniu wyjazdu na turniej...

Grupa zdolnej młodzieży z Polski potrzebuje pomocy w sfinansowaniu wyjazdu na turniej robotyki w USA

Zespół Alpha Team z Młodzieżowego Domu Kultury we Włodawie zajął II miejsce w ogólnopolskim finale prestiżowego konkursu z robotyki First Lego League. Dzięki tej lokacie młodzi konstruktorzy już wkrótce będą mieli szansę powalczyć w Stanach Zjednoczonych o podium na arenie międzynarodowej. Jednak aby tak się stało, potrzebują pomocy.

Dzięki zdobyciu wicemistrzostwa Polski zespół Alpha Team z Młodzieżowego Domu Kultury we Włodawie ma szansę na udział w międzynarodowym finale konkursu First Lego League, który odbędzie się w dniach 9-11 czerwca w Worcester, MA. Fot. MDK we Włodawie

First Lego League to największy na świecie międzynarodowy konkurs robotyki i automatyki mobilnej skierowany do uczniów w wieku od 10 do 16 lat. U jego podstaw leży idea rozbudzania wśród młodych ludzi autentycznego zafascynowania światem nauki i nowych technologii, rozwijania ich umiejętności pracy zespołowej oraz kompetencji społecznych.

Polscy uczniowie z Włodawy już w czerwcu będą mieli okazję zmierzyć się z najlepszymi drużynami z całego świata podczas międzynarodowego turnieju WPI First LEGO League US Open odbywającego się w Worcester w stanie Massachusetts. Niestety, muszą przedtem zebrać fundusze na wyjazd, m.in. na pokrycie kosztów przelotu, które przekraczają możliwości finansowe ich rodziców. W tym celu na stronie internetowej założona została zbiórka na ten cel. Z apelem o wsparcie młodych zdolnych Polaków zwrócił się do gazety „Biały Orzeł” ks. Ryszard Polek, proboszcz polskiej parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester, gdzie na lokalnej politechnice odbędzie się turniej.

Osoby, które chciałyby pomóc młodzieży z Polski w realizacji ich „amerykańskiego marzenia”, mogą wspomóc finansowo zbiórkę na stronie www.zrzutka.pl/e75kg2 lub skontaktować się z ks. Ryszardem Polkiem: tel. 508 410 8016 lub rpolek@olcworcester.com.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -