piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaGen. Pytel dla „Newsweeka”: plan zamachu na Tuska leży u Putina na...

Gen. Pytel dla „Newsweeka”: plan zamachu na Tuska leży u Putina na stole

Polska powinna liczyć się z tym, że plan zamachu na Donalda Tuska leży u Putina na stole – mówi w „Newsweeku” gen. Piotr Pytel, były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

Szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego w latach 2014-2015 gen. bryg. w st. spocz. Piotr Pytel. Fot. PAP/Tomasz Gzell

Jak uważa gen. Pytel, premier „Tusk jest przywódcą mogącym zapewnić jedność Polaków, odbicie się ku Zachodowi, rozwój i trwanie państwa – w poprzek rosyjskim zamiarom”. Według byłego szefa SKW, Rosjanie dysponują możliwością „zaplanowania zamachu bez podpisu rosyjskiego” i Polska musi liczyć się z tym, że na Kremlu jest rozważana możliwość przeprowadzenia zamachu na polskiego premiera.

Były szef Służb Kontrwywiadu Wojskowego na łamach „Newsweeka” wyraził także swoje przekonanie o prorosyjskości Konfederacji. „Dla mnie Konfederacja jest przedsięwzięciem rosyjskim, ale dla Rosji ma inną rolę do odegrania niż bycie przybudówką PiS – otwartego propagatora idei rosyjskich” – mówi gen. Pytel. Według niego, Konfederacja poprzez polityków takich jak Leszek Sykulski, którzy głoszą poglądy o konieczności porozumienia się z Rosją i zaniechania pomocy Ukrainie, realizuje interesy rosyjskie. „Facet właściwie mówi wprost, że jest rosyjskim agentem wpływu” – ocenia Sykulskiego w „Newsweeku” gen. Pytel.

iwo/itm/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -