wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaNew JerseyFranciszek Piwowarczyk wybrany Wielkim Marszałkiem 86. Parady Pułaskiego

Franciszek Piwowarczyk wybrany Wielkim Marszałkiem 86. Parady Pułaskiego

Parada Pułaskiego, która co roku w pierwszą niedzielę października maszeruje prestiżową nowojorską Piątą Aleją, należy do największych i najważniejszych polonijnych wydarzeń w Stanach Zjednoczonych. I choć jeszcze bardzo żywe są wspomnienia z tegorocznej parady, to już ruszyły przygotowania do następnej. 13 października w siedzibie Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark, NJ odbyło się spotkanie, na którym wyłoniono Wielkiego Marszałka 86. Parady Pułaskiego w Nowym Jorku.

Franciszek Piwowarczyk jest zastępcą komendanta głównego policji w Irvington. Fot. Archiwum WEM

Tę zaszczytną funkcję powierzono kpt. Franciszkowi Piwowarczykowi, który jest zastępcą komendanta głównego policji w Irvington, NJ oraz jednym z dyrektorów w Radzie Dyrektorów Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Kapitan Piwowarczyk w policji w Irvington pracuje już od blisko 20 lat. Jednym z jego najważniejszych osiągnięć i najtrudniejszych zadań była walka z korupcją w tym mieście. Z racji pełnionej funkcji zastępcy komendanta głównego jest jednym z najwyżej postawionych oficerów policji polskiego pochodzenia w USA.

Franciszek Piwowarczyk blisko związany jest także z lokalną społecznością polonijną i systematycznie uczestniczy w polonijnych wydarzeniach w New Jersey i poza nim. Jako Wielki Marszałek z pewnością będzie miał okazję jeszcze bliżej poznać Polonię w poszczególnych miastach oraz w sąsiednich stanach: Nowym Jork i Connecticut.

Jako że w tym roku na czele parady stał Wielki Marszałek wywodzący się z Nowego Jorku, zgodnie z regulaminem w odniesieniu do kolejnej parady funkcja ta miała być powierzona osobie reprezentującej New Jersey lub Pensylwanię. Franciszek Piwowarczyk był jedynym kandydatem obecnym na spotkaniu nominacyjnym – osobiste stawiennictwo jest wymogiem formalnym podczas wyborów. W przyszłym roku podczas wyborów Wielkiego Marszałka 87. Parady Pułaskiego (2024 r.) znów będą rozważane kandydatury osób z Nowego Jorku lub Connecticut, które do tej pory tylko raz w historii miało swego przedstawiciela stojącego na czele całej parady.

86. Parada Pułaskiego w Nowym Jorku odbędzie się w niedzielę, 1 października 2023 roku.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -