sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaPoloniaMassachusettsFood truck Simmy's Polish Express przybliża polskie smaki Amerykanom

Food truck Simmy’s Polish Express przybliża polskie smaki Amerykanom

Miłośnicy polskiej kuchni mogą spróbować jej specjałów dzięki właścicielowi Simmy’s Polish Express – food trucka, którego spotkać można tego lata i jesieni w różnych rejonach Massachusetts.

Charakterystyczny food truck Simmy’s Polish Express można było tego lata spotkać podczas wielu festiwali i wydarzeń w Massachusetts. Na zdj. przed ratuszem w Gardner. Fot. facebook.com/simmyspolishexpress

Ruszyć w trasę food truckiem z pysznym polskim jedzeniem– to było marzenie Andrew „Simmy’ego” Simkewicza, które ten właśnie spełnia. W zeszłym roku ten były pracownik socjalny i weteran armii amerykańskiej, który służył w Iraku i Afganistanie, zadebiutował w Central Mass ze swoim „jadłowozem” Simmy’s Polish Express.

Od tego czasu charakterystyczna ciężarówka Simkewicza stała się regularnym bywalcem w okolicach lokalnych browarów i stałym gościem na lokalnych festiwalach, przyciągając długie kolejki głodnych klientów, pragnących napić się dobrego piwa i przekąsić coś dobrego w polskim stylu.

Simkewicz wychował się w Gardner, MA i jest w Polakiem z pochodzenia. – Gotuję jedzenie, na którym się wychowałem – mówi w rozmowie z lokalnymi mediami. – Klienci twierdzą, że nasz food truck jest najlepszy. Tworzymy wspomnienia, dzieląc się jedzeniem – dodaje.

Andrew „Simmy” Simkewicz. Fot. facebook.com/simmyspolishexpress

Gotowanie było dla właściciela Simmy’s Polish Express świetną formą relaksu po odbyciu służby wojskowej. Kilka lat temu Simkiewicz przeszedł poważną operację kręgosłupa i podczas rekonwalescencji postanowił otworzyć firmę zajmującą się food truckami. Pomocy w drodze do tego celu udzieliło mu Centrum Rozwoju Małych Przedsiębiorstw na Uniwersytecie Clark w Worcester. Kulinarny biznes pomaga prowadzić mu rodzina: żona Lauren oraz dzieci: 24-letni syn Justin i córki: 21-letnia Emma oraz 16-letnia Rachel.

Jakie potrawy klienci mogą znaleźć w Simmy’s Polish Express? Właściciel food trucka postarał się, by rzeczywiście były one prawdziwie polskie. Jego specjalnością są domowe pierogi, tradycyjna smażona kiełbasa, kapusta i gołąbki, które podaje z kromką ciemnego chleba i tradycyjną śmietaną. Ale w menu nie brak też innych przekąsek – hot dogów i kanapek. Możliwe jest też zamówienie cateringu (w menu na zamówienie mogą się znajdować polskie potrawy, ale jest też opcja wyboru tradycyjnych, amerykańskich dań, jak choćby mac and cheese) na małe i duże przyjęcia.

Food truck Simmy’s Polish Express można na co dzień znaleźć w różnych lokalizacjach w Central Massachusetts. Więcej informacji o tym, gdzie można go w najbliższym czasie spotkać, można znaleźć na profilu Simmy’s Polish Express na Facebooku. Kontakt w sprawie cateringu: (978) 228-0505.

opr. Anna Miler

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -