wtorek, 19 października, 2021
Strona głównaPoloniaPensylwaniaFigura Macierzyńskiej Więzi

Figura Macierzyńskiej Więzi

Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA to miejsce, w którym można doświadczyć miłości Maryi, Matki Jezusa Chrystusa, która u stóp krzyża stała się Matką wszystkich ludzi. Rodzina Trefzów zdecydowała się ofiarować do sanktuarium figurę „Macierzyńskiej Więzi” („Maternal Bond”), wyrzeźbioną przez artystę Timothy’ego Schmazla. Pomysł powstał podczas szczytu Legatus, który odbył się w 2018 roku.

W rzeźbie „Macierzyńskiej Więzi” Maryja otula Dzieciątko Jezus z matczyną miłością. Fot. czestochowa.us

Legatus jest międzynarodową organizacją katolickich świeckich mężczyzn oraz kobiet, którzy związani są ze światem biznesu i pracy, często wykonując funkcje w zarządach swoich firm i przedsiębiorstw. Organizacja ta daje siłę swoim członkom do świadomego przeżywania swojej katolickiej tożsamości. Żyjąc wiarą w życiu zawodowym, członkowie Legatusa pełnią potężną świecką posługę w Nowej Ewangelizacji w budowaniu Ciała Chrystusowego zgodnie z nauczaniem Magisterium Kościoła. Legatus kieruje się misją, aby studiować, żyć i szerzyć wiarę katolicką w życiu biznesowym, zawodowym i osobistym.

Timothy Schmalz to kanadyjski rzeźbiarz mieszkający w St. Jacobs w Ontario w Kanadzie. Skupia się na rzeźbach religijnych, ma też wiele publicznych wystąpień. Schmalz jest najbardziej znany ze swojej rzeźby „Bezdomny Jezus”, która powstała w reakcji na wielu bezdomnych mieszkających na ulicach. Schmalz tworzy swoje rzeźby z głębokim oddaniem katolicyzmowi i poświęca czas każdej z nich, czasem nawet 10 lat zajmuje mu formułowanie pomysłu i rzeźbienie. Niektóre z jego prac powstają w seriach, inne to pojedyncze prace. – Jeśli moje rzeźby są używane przez ludzi jako narzędzie do myślenia, to jestem bardzo szczęśliwy – powiedział Schmalz w krótkim wywiadzie. Jego prace można oglądać na całym świecie, a „Bezdomny Jezus” był wystawiony m.in. w Bazylice św. Piotra.

W rzeźbie „Macierzyńskiej Więzi” Maryja otula Dzieciątko Jezus z matczyną miłością, tuląc Je w swoich ramionach, policzkiem delikatnie przyciśniętym do Jego twarzy, natomiast Dziecię bawi się Jej włosami.

Figurę można zobaczyć w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej przy domu rekolekcyjnym. Rodzinie Trefzów należą się słowa uznania za ich wysiłek, by szerzyć przesłanie miłości macierzyńskiej do wszystkich pielgrzymów Sanktuarium poprzez zasponsorowanie figury „Macierzyńskiej Więzi”. Poświęcenie figury nastąpi w najbliższej przyszłości podczas jednego ze świąt maryjnych.

O. Tadeusz Lizińczyk OSPPE
Tłumaczyła z angielskiego Monika Wydra

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -