niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaEwa Bogusz-Moore dyrektorką Filharmonii w Kolonii

Ewa Bogusz-Moore dyrektorką Filharmonii w Kolonii

Kolońska Filharmonia będzie mieć od 1 sierpnia 2025 roku nową dyrektorkę. Stanowisko obejmie Ewa Bogusz-Moore, obecnie szefowa Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Ewa Bogusz-Moore za rok podejmie kolejne, duże wyzwanie. Fot. nospr/materiały prasowej

Polska menedżerka zastąpi Louwrensa Langevoorta, który pełni funkcję dyrektora zarządzającego i dyrektora od 1 sierpnia 2005 r. Decyzja zapadła na specjalnym posiedzeniu rady nadzorczej, zwołanym przez Henriette Reker, burmistrzynię Kolonii.

To menadżerka o ogromnym, międzynarodowym doświadczeniu. Zaimponowała mi wyjątkowym profesjonalizmem oraz kompleksowym podejściem do wyzwań artystycznych, programowych i ekonomicznych. Jestem pewna, że pod jej kierownictwem Filharmonia będzie pełniła pionierską rolę w niemieckim świecie muzycznym i kulturalnym – mówiła cytowana w komunikacie burmistrzyni Henriette Reker.

Jestem bardzo szczęśliwa, że otrzymałam tak wspaniałą szansę – powiedziała Ewa Bogusz-Moore. – Filharmonia Kolońska to latarnia morska na europejskim morzu. Dołączenie do tego zespołu będzie dla mnie zaszczytem. Filharmonia będzie miejscem pionierskim, inspirującym kreatywnością i najwyższym poziomem muzycznym.

Ewa Bogusz-Moore zarządza NOSPR od 2018 roku. Pochodzi z Wrocławia, z wykształcenia jest wiolonczelistką (skończyła Akademię Muzyczną we Wrocławiu) i menadżerem kultury. W październiku 2022 roku objęła stanowisko współprzewodniczącej European Union Youth Orchestra.

tom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -