niedziela, 14 kwietnia, 2024

E-wizyta w ZUS

Polski Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza Polaków zamieszkałych za granicą do złożenia w urzędzie e-wizyty. Podczas wirtualnego spotkania możliwe będą konsultacje z polskimi urzędnikami w zakresie emerytur i rent międzynarodowych.

Jest to usługa przeznaczona dla osób, które choć przez część swojej kariery zawodowej były ubezpieczone za granicą. Podczas wideorozmowy ze specjalistą ZUS osoby zainteresowane uzyskają wyjaśnienia dotyczące m.in. warunków, jakie trzeba spełnić, aby otrzymać emeryturę bądź rentę z ZUS. Ci, którzy złożyli już wniosek o świadczenie, dowiedzą się na jakim etapie jest ich sprawa.

Aby zarezerwować e-wizytę w dogodnym terminie, wystarczy wejść na stronę internetową: https://www.zus.pl/e-wizyta.

Warto pamiętać, że poszczególne oddziały ZUS obsługują sprawy z różnych krajów. Dlatego podczas rezerwacji, należy w wybrać odpowiednią placówkę. Listę z przypisanymi krajami można znaleźć tu: https://bit.ly/3dh0384

E-wizyty w ZUS to usługa stosunkowo nowa. Dlatego przygotowana została pomoc w formie filmów i tutoriali. Playlista z filmami dostępna jest na kanale na YouTube Elektroniczny ZUS: https://bit.ly/3jYZ0Li.

opr. JLS

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -