poniedziałek, 27 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaDzień Samorządu Terytorialnego

Dzień Samorządu Terytorialnego

Przez pięć lat naszych rządów przyrost dochodów w samorządach łącznie to 21-22 mld zł; nasz program doprowadził do tego, że w państwa budżetach pojawiło się więcej środków – mówił w czwartek podczas Dnia Samorządu Terytorialnego premier Mateusz Morawiecki.

Premier RP Mateusz Morawiecki podczas uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego w siedzibie KPRM w Warszawie, 27 maja. Fot. Marcin Obara/PAP

Szef rządu podkreślał współpracę z samorządowcami niezależnie od barw politycznych. W tym kontekście przypominał o kilku założeniach Polskiego Ładu, w tym o rozwoju infrastruktury, rozwoju internetu szerokopasmowego, a także inwestycjach, które – jak mówił – powinny być zrobione nawet 50 lat temu.

„Nasz program usprawniania instytucji finansowych, fiskalnych, instytucjach publicznych państwa polskiego doprowadził do tego, że w państwa budżetach pojawiło się proporcjonalnie więcej środków w porównaniu do poprzedniego okresu” – mówił Morawiecki.

Reklama (Google)

„Przez pięć lat naszych rządów przyrost dochodów w samorządach łącznie to 21-22 mld zł, ten rząd wielkości. Przez osiem poprzednich lat to było 12 mld zł” – dodawał.

Premier podkreślał także konieczność reformowania instytucji, w tym instytucji finansowych tak, by – jak mówił – „były bardziej sprawiedliwe”.

Mateusz Roszak, Agnieszka Ziemska/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -