niedziela, 24 września, 2023
Strona głównaPoloniaMassachusettsDzień Polski w Narodowym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Stockbridge

Dzień Polski w Narodowym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Stockbridge

17 września w Narodowym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Stockbridge, MA zorganizowano doroczny Dzień Polski, w obchodach którego wzięli udział pielgrzymi z różnych zakątków wschodniego wybrzeża. Największa grupa pielgrzymów przybyła z franciszkaninem o. Andrzejem Trederem i Siostrami Służebniczkami Chrystusa Króla z parafii św. Jana Kantego z Clifton, NJ.

Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Piotra Calika, wikariusza generalnego Diecezji Springfield. Fot. Christopher Sparks

Pielgrzymi mieli okazję do spowiedzi, adoracji Najświętszego Sakramentu i wspólnej modlitwy różańcowej. Mszy świętej koncelebrowanej ofiarowanej w intencji wszystkich Polaków przewodniczył ks. Piotr Calik, wikariusz generalny diecezji Springfield, MA. W swoim kazaniu wygłoszonym po polsku i angielsku nawiązał do sceny z Golgoty, gdy umierający na krzyżu Chrystus przekazał św. Janowi, a w nim każdemu z ludzi, swoją matkę Maryję. Ona w szczególny sposób związała się z życiem i historią polskiego narodu, a w Polsce czczona jest jako Matka i Królowa.

Droga Krzyżowa. Fot. Christopher Sparks

O godz. 15.00 – godzinie śmierci Jezusa na krzyżu – pielgrzymi wzięli udział w nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia, śpiewając po polsku koronkę do Bożego Miłosierdzia. Wszyscy obecni mieli też możliwość oddania czci relikwiom św. Siostry Faustyny. Ks. Bernard Backiel, marianin, obchodzący w tym roku 71. rocznicę swojej profesji zakonnej i 62. rocznicę kapłaństwa, skierował do rodaków płynące z serca słowa zachęty, aby na każdym etapie swojego życia trzymali się mocno ołtarza. Podkreślił, że to właśnie z ołtarza czerpać można życie dla siebie i dla innych.

Na zakończenie odbyła się ścieżkami Sanktuarium Droga Krzyżowa, której wspólnie przewodniczyli ks. Piotr Calik i ks. Mariusz Jarząbek, marianin. Dla wielu był to dzień ogromnej łaski i ponownego doświadczenia głębi Bożego Miłosierdzia oraz umocnienia wiary, iż z Maryją, naszą Królową, można ufnie spoglądać w przyszłość.

opr. WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -