niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsDzień otwarty w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w...

Dzień otwarty w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie

W sobotę, 7 października, po raz pierwszy w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie, odbył się dzień otwarty w postaci godzinnych otwartych zajęć dla rodziców pod nazwą „Godzina dla Rodziny”.

Jest to nowy koncept na pozytywną interakcję dzieci, rodziców i nauczycieli. Tego dnia licznie przybyli do szkoły zaproszeni rodzice, dziadkowie, opiekunowie, którzy mogli zobaczyć szkolne pomieszczenia i wziąć udział w różnorodnych zajęciach razem z dziećmi. Ponieważ był to pilotażowy program, nie wszystkie klasy zdecydowały się brać w nim udział. Ostatecznie do otwartych zajęć przystąpiło sześć odważnych klas, w których zabawa była przednia. Uczniowie razem z rodzicami rozwiązywali łamigłówki, zagadki, krzyżówki, czytali, odgrywali scenki teatralne czy też odgadywali kalambury z przysłów polskich. Nie zabrakło też zabaw ruchowych, tańców oraz smakowania jabłek lub świeżo wyciskanego soku z marchewki.

Uczniowie jak zawsze bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach, natomiast rodzice mieli jedyną w swoim rodzaju okazję do spotkania z dyrekcją, nauczycielami oraz rodzicami wchodzącymi w skład rady rodziców. Komitet rodzicielski tego dnia oferował drobny poczęstunek z menu szkolnego sklepiku, który prężnie działa w szkole. Rodzice mogli skosztować gofrów, kanapek i lemoniady ze świeżych cytryn.

Rodzice, dzieci, grono pedagogiczne tworzą wspaniałą społeczność szkolną, która jest wrażliwa na nieszczęście drugiego człowieka. W sobotę można było zobaczyć i doświadczyć chęci niesienia wsparcia i pomocy, bowiem rodzice zorganizowali zbiórkę „Dar serca”, aby wesprzeć jedną z rodzin pogrążoną w żałobie.

Na zakończenie dnia wszyscy rozeszli się do swoich domów w doskonałych humorach i z uśmiechem na twarzy. Uczniowie wymieniali się przeżyciami i doświadczeniami, a rodzice z zadowoleniem i radością dziękowali nauczycielom za ten wyjątkowy czas, oczywiście nie obyło się bez pytań, czy za rok będzie powtórka.

Szkoła często kojarzy się przede wszystkim z obowiązkiem szkolnym, ale w polskiej szkole jest też wiele przyjemności i możliwości rozwoju. Tak było w dzień otwarty i tak jest co tydzień!

Sylwia Wadach-Kloczkowska
Nauczycielka Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie
Fot. S. Wadach-Kloczkowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -