czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkDzień Ojca na sportowo!

Dzień Ojca na sportowo!

W sobotę, 26 czerwca, na Maspeth odbędzie się piknik oraz turniej piłkarski z okazji Dnia Ojca. Turniej jest kontynuacją tradycji, która została zapoczątkowana w 2018 roku, kiedy to amatorskie drużyny złożone z członków organizacji polonijnych zmagały się ze sobą w Polonia Soccer Tournament organizowanym w okolicach Dnia Matki. W zeszłym roku turniej nie odbył się z powodu pandemii, ale powraca do kalendarza polonijnych wydarzeń już 26 czerwca – tym razem organizowany w duchu Dnia Ojca.

Gościem specjalnym turnieju będzie polski bokser Adam Kownacki, który niedawno został ojcem. Fot. Facebook

W turnieju tradycyjnie zagrają drużyny złożone z członków organizacji polonijnych: Pulaski Business Association, Szuliński Judo Club, Polskie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Polscy Kulturyści. Po przeciwnej stronie boiska staną drużyny tatusiów z Maspeth i Ridgewood, Staten Island, New Jersey, Connecticut oraz Yonkers. Cztery najlepsze drużyny po fazie grupowej zagrają ze sobą w finałach i zostaną udekorowane medalami za pierwsze trzy miejsca. Dodatkową atrakcją będzie mecz o Puchar Prezesa ZPKP pomiędzy reprezentacjami NY Poland & NJ Poland, tradycyjnie rozgrywany każdego roku aż do czasów pandemii.

Podczas całodniowego pikniku na Maspeth zaplanowane są również gry i zabawy dla dzieci, konkurs strzelania rzutów karnych, serwowane będzie polskie jedzenie, desery, lody, a wszystko to przy akompaniamencie polskiej muzyki, o którą zadba DJ Gram-X. Gościem specjalnym wydarzenia będzie bokser Adam Kownacki. Wstęp i uczestnictwo w turnieju jest darmowe dzięki wsparciu Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, mecenasa Wierzbickiego, Greenpoint Insurance, Telewizji SLING oraz Pulaski Association of Business and Professional Men. Organizatorami pikniku są Gram-X Promotions oraz Stal Mielec New York. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły polonijne media: Nowy Dziennik, Radio Rampa, Super Express, Biały Orzeł, Kurier Plus oraz Echo Polonijne.

Pandemia sprawiła, że przez ponad rok nie mieliśmy żadnych dużych polonijnych wydarzeń, zwłaszcza tych dedykowanych rodzinom. Czas to zmienić i w końcu wrócić do normalności. Piknik i turniej są doskonałą okazją, żeby się spotkać, porozmawiać i wspólnie pobawić się na sportowo. Zapraszamy całą Polonię i dziękujemy sponsorom za to, że wspierają takie wydarzenia w Nowym Jorku – mówi Grzegorz Fryc z Gram-X Promotions, główny organizator wydarzenia.

Piknik na prywatnym boisku Metropolitan Oval rozpocznie się już o godzinie 9:30 rano i trwać będzie do godziny czwartej po południu.

WEM

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -