sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaPensylwaniaDzień Myśli Braterskiej w Filadelfii

Dzień Myśli Braterskiej w Filadelfii

W niedzielę, 26 lutego, harcerki i harcerze z hufców „Podhale” i „Warmia” oraz instruktorki i instruktorzy spotkali się w Filadelfii, by wspólnie świętować Dzień Myśli Braterskiej.

Dzień Myśli Braterskiej to święto przyjaźni przypadające 22 lutego i obchodzone przez harcerzy i skautów na całym świecie. Święto to upamiętnia urodziny założycieli skautingu – sir Roberta Baden-Powella i jego żony Olave. Pomysł obchodów Dnia Myśli Braterskiej powstał na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek w 1926 roku w Stanach Zjednoczonych. Tradycja harcerskich spotkań jest kontynuowana przez kolejne pokolenia już przez niemal sto lat.

Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem: „Nasz świat, nasza bezpieczna przyszłość. Środowisko i pokój”. Motto to stanowi nawiązanie do postanowień prawa harcerskiego mówiącego o pomocy bliźnim i dbaniu o środowisko.

Obchody rozpoczęły się od uroczystej mszy św. odprawionej w kościele św. Jana Kantego w Filadelfii. Po nabożeństwie odbyło się tradycyjne spotkanie przy symbolicznym ognisku (w postaci aranżacji ustawionej na środku sali), czyli tzw. harcerski kominek.

WEM
Fot. facebook – Hufiec Podhale USA, ZHP Filadelfia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -