środa, 22 marca, 2023
Strona głównaPoloniaMassachusettsDziałacze opozycji antykomunistycznej z MA na spotkaniu z bratankiem ks. Popiełuszki w...

Działacze opozycji antykomunistycznej z MA na spotkaniu z bratankiem ks. Popiełuszki w New Jersey

19 października minęła 38. rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana „Solidarności”. Z tej okazji, na zaproszenie Stowarzyszenia „Pamięć”, przybył do New Jersey bratanek ks. Jerzego, Marek Popiełuszko – prezes Fundacji im. Ks. Jerzego Popiełuszki „Dobro”, który przybliżył zebranym informacje o Fundacji „Dobro” oraz o projekcie budowy muzeum – Domu Pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki w rodzinnych Okopach. Podczas spotkania miała też miejsce projekcja filmu pt. „Cud wiary” oraz prezentacja wystawy dr Katarzyny Maniewskiej z IPN o bł. ks. Jerzym Popiełuszce.

Do Boonton w New Jersey na zaproszenie Stowarzyszenia „Pamięć” przybył bratanek bł. ks. Jerzego, Marek Popiełuszko – prezes Fundacji im. Ks. Jerzego Popiełuszki „Dobro”. Fot. Stowarzyszenie „Pamięć”

W spotkaniu, które odbyło się w Boonton, wzięli udział działacze opozycji antykomunistycznej z Massachusetts, w tym Wiesław Wierzbowski – przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Bostonie i prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej we wschodnim Massachusetts.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -