czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusetts„Dwie korony” – spektakl o życiu św. Maksymiliana Kolbe

„Dwie korony” – spektakl o życiu św. Maksymiliana Kolbe

W niedzielę, 5 grudnia, aktorzy Polskiego Amatorskiego Teatru w Bostonie przedstawili sztukę pt. „Dwie korony” opowiadającą o św. Maksymilianie Kolbe.

Spektakl odbył się bezpośrednio po mszy św. o godz. 11:00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie. O akompaniament zadbał chór parafialny.

Aktorzy bardzo przekonująco odegrali swe role, wcielając się w postać zarówno głównego bohatera – św. Maksymiliana, jak i innych osób, pojawiających się w biografii tego świętego.

Św. Maksymilian Kolbe, franciszkanin, zapisał się w historii jako założyciel organizacji Rycerstwo Niepokalanej, miesięcznika „Rycerz Niepokalanej” i Radia Niepokalanów oraz najliczniejszego klasztoru na świecie – w Niepokalanowie. Przebywając w obozie koncentracyjnym Auschwitz dobrowolnie ofiarował swoje życie, by uratować życie ojca rodziny – Franciszka Gajowniczka. Świadectwo o tej dobrowolnej ofierze uczynionej z życia oraz o wyjątkowej postawie o. Kolbe podczas wcześniejszego pobytu w obozie przetrwało czasy wojny, a sam o. Maksymilian stał się pierwszym polskim męczennikiem okresu II wojny światowej wyniesionym na ołtarze. W ten sposób sprawdziła się wizja, której doświadczył jeszcze jako chłopiec. Podczas modlitwy ukazała mu się Matka Boża, trzymając dwie korony: jedną białą, drugą czerwoną. Biała oznaczała czystość, czerwona – męczeństwo. Chłopiec przyjął obie, a los dopełnił proroctwa.

WEM
Fot. Marcin Bolec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -