niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaDziałySportDwa srebra dla Polaków w MŚ Budapeszcie

Dwa srebra dla Polaków w MŚ Budapeszcie

Wojciech Nowicki i Natalia Kaczmarek zdobyli srebrne medale mistrzostw świata w lekkiej atletyce. Nowicki został wicemistrzem w rzucie młotem, Kaczmarek wicemistrzynią w biegu na 400 metrów.

Udany finisz dał Natalii Kaczmarek upragniony medal MŚ. Fot. pzla.pl

Kaczmarek została w Budapeszcie pierwszą od czasów Ireny Szewińskiej polską medalistką globalnej imprezy na tym dystansie. W stolicy Węgier Polka zdobyła srebro uzyskując czas 49.57.

Wiedziałam, że nie mogę się dać podpuścić. Moim atutem jest ostatnia prosta. Pomyślałam sobie, że nie ma rywalek. Jestem tylko ja i jak zrobię to, co trzeba, to będzie medal – powiedziała Natalia. Mistrzynią została Marileidy Paulino z Dominikany (0:48.76), a brąz zdobyła Sada Williams z Barbadosu (0:49.60).

Wojciech Nowicki był murowanym faworytem do złota. Doszło jednak do sensacji – mistrzem został Ethan Katzberg, 21-letni Kanadyjczyk, który wygrał wynikiem 81.25. Nasz mistrz olimpijski w najlepszej próbie uzyskał 81.02, a trzeci był Węgier Bence Halasz (80.82).

Walczyliśmy do ostatniej kolejki. Kanadyjczyk miał dzień. W tak młodym wieku rzuca tak daleko. Jestem pod wrażeniem – skomentował pan Wojciech. Czwarte miejsce zajął Paweł Fajdek (80.00).

W biegu na 100 m kobiet 6. miejsce zajęła Ewa Swoboda (10.97) i okazała się najszybszą Europejką. Ósma w chodzie na 35 km była Olga Chojecka. Dramat nad Dunajem przeżyła Katarzyna Zdziebło. Podwójną wicemistrzynię świata z Eugene sędziowie zdjęli z trasy zarówno na dystansie 20, jak i 35 kilometrów.