sobota, 3 czerwca, 2023
Strona głównaUSANew JerseyDramatyczne braki kadrowe wśród sędziów

Dramatyczne braki kadrowe wśród sędziów

Informacje o sytuacji przekazali we wtorek 7 lutego urzędnicy. Ma ona miejsce w sześciu hrabstwach New Jersey i dotyczy większość spraw rozwodowych i cywilnych. Przewodniczący Sądu Najwyższego Stanu Stuart Rabner doprecyzował, że chodzi o rejony Hunterdon, Somerset, Warren, Cumberland, Gloucester i Salem. To właśnie tu brakuje największej liczby sędziów.

W sądach na terenie stanu New Jersey brakuje sędziów, co oznacza, że niektóre rodzaje spraw będą tymczasowo zawieszone. Fot. Archiwum WEM

Jak poinformował Rabner, w sądach pierwszej instancji na terenie stanu jest obecnie 69 wolnych stanowisk – więcej niż 1 na 6 wakatów jest nieobsadzonych. W Vicinage, czyli dystrykcie 13., który obejmuje hrabstwa Hunterdon, Somerset i Warren, sytuacja dotyczy 5 z 20 stanowisk sędziowskich. Z kolei w Cumberland, Gloucester i Salem spośród 28 wakatów sędziowskich w okręgu 15. wolnych pozostaje 9. W swoim oświadczeniu Rabner ostrzegł, że jeśli nic się nie zmieni, kolejne powiaty znajdą się w podobnej sytuacji.

Prowadzenie spraw w dzielnicach 13. i 15. zawieszone zostanie 21 lutego. Wyjątkiem będą tylko te dotyczące szczególnych okoliczności.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -