czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaDziałyPoradyDPH apeluje: „Zaszczep się na grypę!”

DPH apeluje: „Zaszczep się na grypę!”

Wraz z nadejściem sezonu grypowego w Stanach Zjednoczonych, Departament Zdrowia Publicznego Connecticut i Koalicja ds. Szczepień w Connecticut (Connecticut Department of Public Health – DPH i Connecticut Immunization Coalition) współpracują z lokalnymi departamentami zdrowia w całym stanie w zakresie funkcjonowania licznych punktów szczepień przeciwko grypie dla dzieci i dorosłych.

Dr Manisha Juthani, komisarz ds. Zdrowia Publicznego Connecticut Fot. DPH

Dokładny harmonogram pracy punktów szczepień przeciwko grypie jest dostępny na stronie internetowej DPH: www.ct.gov/dph. Mieszkańcy Connecticut mogą również odwiedzić www.vaccines.gov, aby znaleźć punkt szczepień przeciw grypie w swojej okolicy.

 – Przewidujemy, że sezon grypowy 2022-23 będzie bardzo ciężki i zdecydowanie zalecam, aby wszystkie dzieci w wieku powyżej 6 miesięcy i osoby dorosłe otrzymały szczepionkę przeciw grypie – twierdzi komisarz DPH dr Manisha Juthani.  – Jeśli spojrzymy na sytuację na południu Stanów Zjednoczonych, to widzimy, że liczba zachorowań na grypę rośnie i przesuwa się na północ. Nowy Jork doświadcza większej ilości zachorowań, fala zachorowań zbliża się aktualnie do hrabstwa Fairfield. Spodziewamy się, że w sezonie świątecznym wirus grypy przesunie się w górę korytarza I-95/I-91 i wkrótce wzmożona ilość zachorowań będzie odczuwalna w całym stanie. Dlatego zdecydowanie zachęcamy mieszkańców do natychmiastowego zaszczepienia się przeciwko grypie – podkreśla.

Komisarz Juthani dodaje, że jednoczesne otrzymanie szczepionki przeciw grypie i dawki szczepionki przypominającej przeciwko COVID-19 jest bezpieczne. Aktywność wirusa grypy była niższa w sezonie grypowym 2021-22 w USA i na całym świecie w porównaniu z sezonami przed pandemią. Niska aktywność mogła wynikać z połączenia szczepień przeciwko grypie i praktyk zapobiegania COVID-19. Sezon grypowy zazwyczaj rozpoczyna się w październiku i zwykle trwa do kwietnia lub nawet maja. Objawy obejmują gorączkę, bóle mięśni, dreszcze, przekrwienie i zmęczenie.

 – Rozprzestrzenianiu się wirusów układu oddechowego, takich jak grypa, COVID-19 i syncytialny wirus oddechowy (RSV), można zapobiec poprzez odpowiednią profilaktykę. Praktyki te obejmują mycie rąk, pozostawanie w domu podczas choroby, dezynfekcję powierzchni i zakrywanie ust i nosa, jeśli ktoś ma jakiekolwiek objawy ze strony układu oddechowego. Szczepionki przeciw grypie i COVID-19 to najlepszy sposób na ochronę siebie i swojej rodziny. Obie szczepionki są skuteczne w zapobieganiu ciężkiego przebiegu choroby, hospitalizacji i śmierci – podkreśla komisarz Juthani, apelując do mieszkańców Connecticut o przyjęcie szczepionki przeciwko grypie oraz dawki przypominającej szczepionki przeciwko nowym wariantom COVID-19.

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -