poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticutDożynkowy festiwal w parafii św. Stanisława Kostki w Bristol

Dożynkowy festiwal w parafii św. Stanisława Kostki w Bristol

W drugi weekend września w Bristol odbyły się doroczne dożynki organizowane przez parafię św. Stanisława Kostki.

Podczas dożynek nie zabrakło oczywiście tradycyjnych elementów, takich jak uroczysta dożynkowa msza święta z procesją darów i poświęceniem dożynkowego chleba, która została odprawiona przez proboszcza polskiej parafii w Bristol ks. Tomasza Sztubera w niedzielę, 10 września, o 10:30 am, a o jej oprawę muzyczną zadbał Chór Polonia Paderewski. Zaraz po mszy odbył się w kościele krótki koncert chóru. Po południu natomiast o to, by dożynkom towarzyszyły polskie biesiadne przeboje, zadbał zespół RYTM Orchestra Band.

Dla uczestników dożynek przygotowano wiele atrakcji. Smaczne, domowe potrawy typowe dla kuchni polskiej, jak choćby placki ziemniaczane, cieszyły się sporą popularnością. Uwagę uczestników przykuwały też ozdoby, przy których można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia – m.in. plansza z tańczącą parą w ludowych strojach. Wśród innych atrakcji warto wymienić loterię, która dostarczyła wielu emocji, a także dmuchany zamek, na którym radośnie bawiły się dzieci.

Niestety, pogoda w tym roku nie sprzyjała organizatorom, jednak osoby, które mimo lekkiej mżawki przybyły w dwa dożynkowe dni do Bristol, miło spędziły czas w gronie znajomych.

JLS
Fot. Robert Iwanicki, archiwum parafii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -