niedziela, 14 lipca, 2024

Dożynki w Stamford

17 i 18 sierpnia w Stamford odbyły się tradycyjne dożynki. Organizatorem imprezy, jak co roku, była polska parafia Holy Name of Jesus. Podczas uroczystej mszy świętej nie zabrakło elementów typowych dla Święta Plonów, m.in. poświęcenie dożynkowego chleba oraz niezwykle kunsztownych dożynkowych wieńców.

Dożynki pokazują w ciekawej, festiwalowej formie polską kulturę i nasze tradycje

Na przykościelnym placu odtańczono poloneza, a w pierwszej parze taniec prowadził proboszcz parafii Holy Name of Jesus ks. Paweł Hrebeńko. Nie zabrakło także osób, które już wkrótce staną na czele kontyngentu z Connecticut, który będzie prowadził po raz pierwszy w historii Paradę Pułaskiego w Nowym Jorku: Bogi Davidson – marszałka Stamford 2019 oraz Miss Polonia Stamford 2019 Marty Kaczyński i Junior Miss Polonia Stamford 2019 Oliwii Kubisiak.

Dla gości przygotowano wiele atrakcji, m.in. loterię. Wszyscy uczestnicy dożynek mogli też liczyć na duży wybór polskich potraw i napojów – serwowano m.in. pyzy, placki ziemniaczane, pierogi, gołąbki i golonkę oraz piwo i wino. A wszystko to przy dźwiękach muzyki – w sobotni wieczór zabawę rozkręcał DJ Jack, w niedzielę o muzykę zadbał zespół Zambrowiacy.

opr. JLS
Fot. Paweł Frankowski

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -