niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticutDożynki w parafii św. Stanisława Kostki w Bristol

Dożynki w parafii św. Stanisława Kostki w Bristol

W drugi weekend września w Bristol odbyły się doroczne dożynki organizowane przez parafię św. Stanisława Kostki. Zarówno pierwszego, jak i drugiego, dnia frekwencja dopisała, podobnie jak pogoda.

Dożynki były wyjątkowo udane. Stoiska na przykościelnym parkingu były oblegane od początku imprezy aż do samego końca. Kolejka do polskiej kuchni ciągnęła się na kilkanaście metrów, a zapach smażonych placków ziemniaczanych pobudzał apetyt uczestników zabawy! – relacjonuje Robert Iwanicki.

Do tańca zachęcała muzyka, o którą zadbał zespół RYTHM. – Zainteresowanie budziła też ogromna postać na szczudłach w stroju ludowym, która przemieszczała się między uczestnikami imprezy. Brawa zebrał też proboszcz parafii ks. Tomasz Sztuber, który śpiewał, akompaniując sobie na akordeonie – opowiada pan Robert. Zadbano też o atrakcje dla dzieci, które mogły się wyszaleć na dmuchanej zjeżdżalni.

Podczas dożynek nie zabrakło oczywiście tradycyjnych elementów, takich jak uroczysta dożynkowa msza święta, która została odprawiona w niedzielę o 10:30 am, a o oprawę muzyczną zadbał Chór Polonia Paderewski.

Jak przekazał Robert Iwanicki, z rozmów z uczestnikami dożynek wynikało, że wiele osób o imprezie dowiedziało się właśnie z „Białego Orła”, co nas bardzo cieszy!

Relacja: Robert Iwanicki
opr. WEM
Fot. Robert Iwanicki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -