poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsDoroczny bankiet Polskiego Centrum Naukowego w Chicopee w Ludlow Country Club

Doroczny bankiet Polskiego Centrum Naukowego w Chicopee w Ludlow Country Club

W niedzielę, 29 października, w Ludlow Country Club odbył się doroczny Festiwal Krakus. Była to już 17. edycja tego cyklicznego wydarzenia, organizowanego przez Polskie Centrum Naukowe w Chicopee.

Festiwal, przyjmujący formę eleganckiego bankietu, jest okazją do uhonorowania osób, które przez swoje zaangażowanie i pracę przyczyniają się do rozwoju zarówno Polskiego Centrum w Chicopee, jak i całej lokalnej społeczności. Każdego roku wręczenie Polish Heritage Award jest głównym punktem uroczystości. W tym roku nagrodą tą pośmiertnie został uhonorowany Gene Kirejczyk. Doceniono w ten sposób jego bezinteresowne poświęcenie dla Polskiego Centrum od samego początku istnienia tej instytucji. Podkreślono, że Gene Kirejczyk wniósł znaczny duchowy i finansowy wkład w powstanie i rozwój tej placówki, zasłużył się też jako pierwszy skarbnik zarządu, odpowiedzialnie zarządzając funduszami i wykorzystując możliwości ich pozyskania, dzięki czemu budynek, w którym mieści się Polskie Centrum, mógł przejść renowację. Nagrodą wyróżniono też jego żonę, Cindy Kirejczyk, aby uhonorować jej oddanie i zaangażowanie w pomoc w tworzeniu Polskiego Centrum oraz podtrzymywanie polskiej kultury i tradycji dla przyszłych pokoleń. Podkreślono, że Cindy wspierała wysiłki Gene’a, ale także samodzielnie pracowała nad tym, aby Polskie Centrum stało się wyjątkowym muzeum i centrum kultury, jakim jest dzisiaj.

Uczestnicy bankietu zostali ugoszczeni tradycyjnym, polskim obiadem. O oprawę artystyczną wydarzenia zadbał Zespół Pieśni i Tańca „Polanie” z Bridgeport, CT. Tancerze zaprezentowali kilka układów tanecznych. Brawami nagrodzono również występ dziecięcej grupy „Polan”, której mali członkowie w wykonywaną przez siebie choreografię włożyli całe serce.

Dochód z Festiwalu Krakus przeznaczony będzie jak co roku na wsparcie Polskiego Centrum Naukowego w Chicopee, organizacji non-profit 501 (c) (3), o której więcej informacji można znaleźć na stronie www.polishcenter.net.

JLS
Fot. Richard Pinkos

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -