czwartek, 6 października, 2022
Strona głównaWiadomościPolskaDonald Tusk o projekcie zmiany ustawy o radiofonii i telewizji

Donald Tusk o projekcie zmiany ustawy o radiofonii i telewizji

Chcą Polski bez praw, bez wolności, bez prawdy. Dlatego gwałcą Konstytucję, atakują sądy i uderzają w TVN i inne wolne media. Nikt już nie może udawać, że tego nie widzi. Demokracje umierają w ciszy. Zacznijmy krzyczeć – oświadczył lider PO Donald Tusk.

Warszawa, 04.07.2021. Przewodnicz¹cy Platformy Obywatelskiej Donald Tusk podczas konferencji prasowej w Centrum Prasowym Foksal, 4 bm. Briefing dotyczy³ powrótu Donalda Tuska do polskiej polityki. (aldg) PAP/Wojciech Olkuœnik

W środę grupa posłów PiS wniosła do Sejmu projekt zmiany ustawy o radiofonii i telewizji. W projekcie wskazano m.in, że „koncesja na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może być udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że taka osoba zagraniczna nie jest zależna od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego”. Przedstawicielem wnioskodawców jest Marek Suski (PiS).

„Chcą Polski bez praw, bez wolności, bez prawdy. Dlatego gwałcą Konstytucję, atakują sądy i uderzają w TVN i inne wolne media. Nikt już nie może udawać, że tego nie widzi. Demokracje umierają w ciszy. Zacznijmy krzyczeć” – oświadczył Tusk we wpisie na Twitterze.

Rafał Białkowski/PAP

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -