piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościPolskaDochodzenie ws. zdewastowania ogrodzenia domu marszałek M. Kidawy-Błońskiej

Dochodzenie ws. zdewastowania ogrodzenia domu marszałek M. Kidawy-Błońskiej

Prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie zdewastowania ogrodzenia domu marszałek Senatu i polityk Koalicji Obywatelskiej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej – dowiedziała się PAP. Ktoś miał tam namalować czarną swastykę.

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska przed pierwszym posiedzeniem Sejmu X kadencji w gmachu Sejmu w Warszawie, 13 listopada. Fot. PAP/Rafał Guz

„W czwartek Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota w Warszawie wszczęła dochodzenie w sprawie publicznego propagowania ustroju faszystowskiego oraz nawoływania do nienawiści na tle różnic rasowych i wyznaniowych poprzez namalowanie w dniu 15 listopada 2023 roku w Warszawie dwóch znaków swastyki” – poinformował w czwartek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej prok. Szymon Banna.

Dodał, że czyn ten jest zagrożony karą do 3 lat więzienia. „Podjęto czynności zmierzające do ustalenia sprawcy bądź sprawców tego czynu” – przekazał Banna.

Zawiadomienie w tej sprawie złożył mąż Małgorzaty Kidawy Błońskiej.

W środę wieczorem marszałek Senatu i polityk Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska zamieściła na platformie X (dawniej Twitter) wpis, do którego załączyła zdjęcie ogrodzenia domu z wymalowaną czarną swastyką. „Zdewastowano ogrodzenie mojego domu, ale nie to mnie martwi. Łatwo je odmalować. Zdecydowanie trudniej będzie wyzwolić nas od hejtu, kłamstwa i nienawiści” – napisała marszałek Sejmu.

Aleksandra Kuźniar/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -