niedziela, 26 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaDo Grecji wyrusza kolejna grupa polskich strażaków

Do Grecji wyrusza kolejna grupa polskich strażaków

Do gaszenia pożarów w Grecji wyrusza kolejna grupa polskich strażaków. Obyście jak najszybciej wykonali swoje zadanie i wszyscy powrócili zdrowi do Polski – powiedział rano w poniedziałek w czasie konferencji prasowej wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.

Fot. Alexandros Vlachos/PAP/EPA

W ostatnich tygodniach w Grecji wybuchło kilkaset pożarów z powodu długotrwałych upałów, podczas których temperatura sięgała 45 stopni Celsjusza. W akcji gaszenia pożarów biorą udział polscy strażacy z PSP.

W poniedziałek rano wiceszef MSWiA Maciej Wąsik poinformował w czasie konferencji prasowej w Warszawie, że do Grecji wyrusza kolejna grupa strażaków.

„Oczekuję, że zobaczymy się wszyscy razem jak najszybciej. Obyście jak najszybciej wykonali swoje zadanie i wszyscy powrócili zdrowi tu do Polski z powrotem (…)” – mówił Wąsik, kierując słowa do strażaków.

Poinformował, że strona grecka poprosiła, by nowa zmiana strażaków pozostała na miejscu dwa tygodnie. Jednocześnie wyraził nadzieję, że strażakom uda się wrócić do Polski szybciej.

Z kolei komendant główny PSP nadbrygadier Andrzej Bartkowiak podziękował strażakom za gotowość i natychmiastową mobilizację. „Chcę powiedzieć i podkreślić, że to jest wyjazd na ochotnika, dobrowolny” – dodał. Poinformował, że obecnie wyjeżdżający strażacy, wymienią poprzednią zmianę, która działała w Grecji.

Szymon Zdziebłowski/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -