poniedziałek, 2 sierpnia, 2021
Strona głównaPoloniaFlorydaDebiut Teatru „Bez Wizy” na Polance

Debiut Teatru „Bez Wizy” na Polance

W niedzielę 31 marca 2019 roku w klubie Polonia Society of Korona w Palm Coast odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Ławeczka”. Sztukę Alexandra Gelmana pod tym samym tytułem wystawił polonijny Teatr „Bez Wizy” z Greenacres. Wystąpili Beata Buczyńska i Jerzy Tabor. Scena na klubowej Polance zamieniła się w piękny, zielony park, oczywiście z ławeczką.

„Ławeczka” to opowieść o poszukiwaniu miłości przez dwoje samotnych ludzi, którzy w swoim przeciętnym życiu chcą odnaleźć odrobinę szczęścia. Ich przypadkowe spotkanie w parku, podczas którego zrzucają kolejne maski i odsłaniają prawdę o sobie, staje się wielką metaforą związku kobiety i mężczyzny.

Spektakl obejrzało na żywo około 60 osób. – Wyjątkowa para aktorów: Beata Buczynski i Jerzy „Jerry” Tabor porwali nas w świat relacji damsko-męskich. „Ławeczka” to historia stara jak świat, a sztuka, pomimo niezmienności czasu, miejsca i obsady, trzyma widza w napięciu i niepewności. Nasza polonijna widownia z ciekawością oczekiwała, co się stanie, co się wydarzy, jak się dalej potoczą losy bohaterów i żywiołowo reagowała na rozwój akcji – relacjonuje przedstawienie Małgorzata Świerczyńska-Holik, rzeczniczka klubu Polonia Society of Korona.

Był to pierwszy występ teatru „Bez Wizy” na Polance w Palm Coast, ale jak podkreślają władze klubu, z pewnością nie ostatni.

opr. bo
Fot. Archiwum Korony

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -