niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaUSAConnecticutConnecticut stawia na morskie elektrownie wiatrowe

Connecticut stawia na morskie elektrownie wiatrowe

Gubernator Ned Lamont wybrał się 4 października z wizytą do New London, aby omówić przyszłość morskiej energetyki wiatrowej. Według Lamonta plan działania – przekładającego się na rozwój gospodarczy Connecticut – będzie wspierany przez nowo utworzoną grupę publiczno-prywatną o nazwie Connecticut Wind Collaborative.

Gubernator Lamont przekazał informacje o planach dotyczących przyszłości morskiej energetyki wiatrowej w stanie. Fot. Unsplash

Gubernator stanu ogłosił też utworzenie partnerstwa pomiędzy Connecticut, Rhode Island i Massachusetts. Stany będą uczestniczyć w pierwszym w Nowej Anglii wielostanowym protokole ustaleń dotyczącym koordynacji morskiej energetyki wiatrowej.

Według urzędników trzy stany będą szukać propozycji dotyczących morskiej energetyki wiatrowej, które zwiększyłyby korzyści dla regionu i pomogły w obniżeniu kosztów.

Oczekuje się, że projekt morskiej energetyki wiatrowej pozwoli zaoszczędzić pieniądze w Connecticut i pomoże obniżyć stawki za energię elektryczną dla mieszkańców stanu.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -