sobota, 31 lipca, 2021
Strona głównaDziałyZwyczajeChoinkowe ozdoby DIY

Choinkowe ozdoby DIY

Grudniowe tygodnie to okres intensywnych przygotowań do zbliżających się już coraz większymi krokami świat. Boże Narodzenie wymaga oczywiście odpowiedniej oprawy. Wiadomo – na stole powinno pojawić się 12 tradycyjnych potraw, mieszkanie musi lśnić, a choinka po prostu zachwycać. W czasie, gdy wszyscy będą zajmowali się swoim przydziałem świątecznych obowiązków, warto wygospodarować chwilę, by zadbać o idealne ozdoby choinkowe. Szczególnie modne w tym roku będą te wykonane własnoręcznie, z ekologicznych materiałów.

Suszone pomarańcze będą świetnie prezentować się na udekorowanej własnoręcznie choince. Fot. Archiwum WEM

Przygodę z tworzeniem ozdób choinkowych warto zacząć od wybrania stylu, w jakim ma zostać ona udekorowana. W grę wchodzi wiele naprawdę atrakcyjnych opcji – od pełnego połysku i brokatu glamour, po przytulny, wypełniony naturalnymi materiałami rustykalny. Wszystko zależy tylko do upodobania dekoratora!

Po decyzji o stylu nie pozostaje już nic innego, jak przygotowanie samych ozdób. Zatem do dzieła!

Suszone pomarańcze

Dekoracją, która będzie świetnie prezentowała się na choince udekorowanej własnoręcznie przygotowanymi ozdobami, na pewno będą suszone plastry pomarańczy. Z jednej strony ozdoby tego typu są mocno zakorzenione w tradycji przyozdabiania choinki, a z drugiej są idealnym rozwiązaniem wpisującym się w trendy eko i less waste. Jak je zatem przygotować?

Potrzebujesz:

  • pomarańcze o grubej skórce;
  • papier do pieczenia.

Przygotowanie:

Istnieje kilka metod suszenia plastrów pomarańczy. Różnią się one od siebie nie tylko czasem, jaki trzeba poświęcić, ale i zaangażowaniem. Najprostszym i najszybszym sposobem jest wykonanie ich w piekarniku. Wystarczy umieścić w nim blachę wyłożoną papierem do pieczenia z pokrojonymi plastrami pomarańczy o grubości 5-8 mm. Powinny być wcześniej osuszone i pokryte z obu stron w cukrze – zapewni on ładny połysk. Piekarnik powinien być nastawiony na ok. 100 st. C. Samo suszenie potrwać może od 3 do 4 godzin. Plasterki należy przewracać co pół godziny.
Alternatywnym sposobem jest przygotowanie suszonych pomarańczy na kaloryferze. W tym wypadku procedura znacznie wydłuża się w czasie – do kilku dni. Pozostałe kroki w zasadzie nie ulegają zmianom.

Ozdoby z drewnianych krążków

Potrzebujesz:

  • drewniane płaskie krążki;
  • tasiemki do zawieszenia;
  • farby;
  • klej do drewna.

Przygotowanie:

Wykonanie dekoracji tego typu należy zacząć od naszkicowania wzorów na krążkach. Mogą one przedstawiać dowolne świąteczne i zimowe motywy – ważne, by stylem i kolorem pasowały do reszty dodatków choinkowych. Następnym krokiem jest staranne pomalowanie wzorów warstwą farby. Dekoracje są gotowe do zawieszenia po wyschnięciu i końcowym opatrzeniu ich tasiemką bądź wstążką do powieszenia na choince – należy przykleić je klejem tak, by krążek wisiał równo.

Anna Miler

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -