niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkCharytatywny Dzień Kobiet w Children's Smile Foundation

Charytatywny Dzień Kobiet w Children’s Smile Foundation

Children’s Smile Foundation uruchomiła dwa nowe fundusze. Jeden związany jest z pomocą dla osieroconego kilka miesięcy temu Franka Rudaka, drugi dedykowany jest pamięci Zofii i Jana Markulaków, zmarłych rodziców kapelana Children’s Smile Foundation i zarazem proboszcza parafii św. Stanisława Kostki na Greenpoincie. Jego celem jest pomoc polonijnym dzieciom potrzebującym wsparcia finansowego na rozwój swoich umiejętności.

Część oficjalną uroczystości prowadziła prezes Children’s Smile Foundation Joanna Gwóźdź. Fot. Wojtek Maślanka

Nowe fundusze

Inauguracja nowych funduszy miała miejsce podczas spotkania zorganizowanego z okazji Dnia Kobiet. Uroczystość odbyła się 10 marca i miała miejsce w Fundacji Kościuszkowskiej na Manhattanie. Wzięło w niej udział około 70 zaproszonych pań, dla których został zorganizowany okolicznościowy poczęstunek z symboliczną lampką wina. Obchody Dnia Kobiet uświetnił występ sopranistki Yohji Daquio i pianisty Nicholasa Kaponyasa, będącego zarazem jednym z członków Rady Dyrektorów Children’s Smile Foundation. Artyści zaprezentowali specjalnie przygotowany na tę okazję program złożony z arii i pieśni operowych opowiadających różne historie związane z kobietami. Ich koncert zwieńczyło przepiękne wykonanie utworu „Somewhere” pochodzącego z musicalu „West Side Story”. Publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami, a ks. Grzegorz Markulak wręczył wokalistce bukiet róż.

Podczas charytatywnego spotkania został zainaugurowany fundusz dla osieroconego kilka miesięcy temu Franka Rudaka. Na zdjęciu także babcia chłopca Teresa Wiśniewska (w środku) oraz prezes Children’s Smile Foundation Joanna Gwóźdź. Fot. Wojtek Maślanka
Charytatywne spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Fot. Wojtek Maślanka

Przed występem wszystkich gości powitała prezes Children’s Smile Foundation Joanna Gwóźdź, która wyjaśniła cel spotkania oraz ideę i historię Dnia Kobiet. Przy okazji przypomniała słowa nikaraguańskiego pisarza świetnie pasujące do celebrowanego święta. – Jak mawiał Rubén Darío, bez kobiet życie jest zwykłą prozą. Z drugiej jednak strony my kobiety jesteśmy czymś więcej niż poezją… Jesteśmy w każdym miejscu, tworzymy życie i wydajemy je na świat, wychowujemy, osuszamy cudze łzy, inspirujemy, leczymy smutki życia i złamane serca – podkreśliła podczas swojego przemówienia.

Uroczystość zorganizowaną z okazji Dnia Kobiet uświetnił występ sopranistki Yohji Daquio i pianisty Nicholasa Kaponyasa. Fot. Wojtek Maślanka
Po występie kapelan Children’s Smile Foundation wręczył wokalistce bukiet czerwonych róż. Od lewej: ks. Grzegorz Markulak, Yohji Daquio i Nicholas Kaponyas. Fot. Wojtek Maślanka

Pomoc dla Franka

Prezes Fundacji nie zapomniała także o podkreśleniu celu, jaki wiązał się z tą charytatywną akcją, i zachęciła wszystkich do otwarcia serc i portfeli, aby wesprzeć ważną sprawę, jaką jest niesienie pomocy finansowej chorym i potrzebującym dzieciom. – Wasze datki, niezależnie od tego, czy duże, czy małe, znacząco odmienią ich życie. Dziękuję, że jesteście latarnią nadziei, źródłem mocy i siłą działającą na rzecz dobra na świecie. Razem możemy stworzyć lepszą przyszłość dla dzieci chorych i będących w potrzebie – zaznaczyła Joanna Gwóźdź.

Franek Rudak i jego babcia Teresa Wiśniewska (w środku) byli bardzo wdzięczni Fundacji Uśmiech Dziecka za wsparcie jakie chłopiec od niej otrzymuje. Na zdjęciu także (od lewej) Joanna Gwóźdź, prezes Children’s Smile Foundation i jej skarbnik Beata Jakubowska. Fot. Wojtek Maślanka

Pod koniec swojego wystąpienia przedstawiła wszystkim jednego z podopiecznych Children’s Smile Foundation – 9-letniego Franka Rudaka z Brooklynu, któremu w czerwcu ub.r. zmarła mama, a ojciec się nim od dawna nie interesuje, a nawet zrzekł się praw rodzicielskich – dlatego wychowuje go samotna i schorowana babcia – Teresa Wiśniewska, a Fundacja otoczyła go swoją opieką i każdego miesiąca przekazuje dla niego finansowe wsparcie. Obecnie został założony specjalny fundusz, na którym gromadzone są środki na przyszłą pomoc finansową dla osieroconego chłopca. Zarówno on, jak i jego babcia, byli bardzo wdzięczni i wzruszeni tym faktem. – W imieniu mojego wnuczka Franka oraz swoim chciałabym serdecznie podziękować Fundacji i wszystkim sponsorom za wsparcie. Dziękujemy bardzo za wszystko! – powiedziała pani Teresa.

Złoty naszyjnik podarowany przez Ewę Żyłkę (pierwsza z prawej) wylicytowała Aneta Śniarowska (w środku). Aukcję prowadziła prezes Children’s Smile Foundation Joanna Gwóźdź. Fot. Wojtek Maślanka

Stypendia dla dzieci

Podczas tego spotkania został także zainaugurowany drugi fundusz, który upamiętnia Zofię i Jana Markulaków, zmarłych rodziców kapelana Children’s Smile Foundation i zarazem proboszcza parafii św. Stanisława Kostki na Greenpoincie. Jego celem jest pomoc uzdolnionym dzieciom pochodzącym z lokalnych rodzin potrzebujących wsparcia finansowego na rozwój ich umiejętności. Środki zebrane podczas spotkania przeznaczone były na oba fundusze. Można je także wesprzeć w każdej chwili, a przekazane pieniądze – podobnie jak wszystkie donacje przekazywane na Fundację – można sobie odpisać od podatku. W tym celu najlepiej wysłać na adres Fundacji (60-43 Maspeth Avenue, Maspeth, NY 11378) czek wypisany na Children’s Smile Foundation wraz z adnotacją (w memo) – „Franek Rudak” lub „Fundusz Markulaków”. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu: (718) 894-6443.

Cicha licytacja wielkanocnych stroików przyniosła Fundacji 320 dolarów. Fot. Wojtek Maślanka

Otwarte serca

Po zakończeniu części oficjalnej odbył się poczęstunek. Przeprowadzono również aukcję złotego naszyjnika ufundowanego przez jedną z uczestniczek spotkania – Ewę Żyłkę – a także wielkanocnych stroików przygotowanych i podarowanych przez Barbarę Margol. W sumie podczas tego charytatywnego spotkania zebrano 6500 dolarów.

Uczestniczkom uroczystości zorganizowanej z okazji Dnia Kobiet dopisywały wyśmienite humory. Fot. Wojtek Maślanka
Firma cateringowa MuuMoo Foods przygotowała pyszne przekąski i desery. Fot. Wojtek Maślanka

Spotkanie zostało zorganizowane dzięki finansowemu wsparciu ze strony Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej i założyciela Fundacji Krzysztofa Rostka. Słowa podziękowania należą się także wszystkim donatorom oraz firmom i osobom, które swoją aktywnością i szczodrością wsparły to wydarzenie. Są wśród nich m.in.: sopranistka Yohji Daquio i pianista Nicholas Kaponyas, którzy wystąpili w pełni charytatywnie, Ewa Żyłka, która przekazała złoty naszyjnik na aukcję, Barbara Margol, która podarowała na licytację wielkanocne stroiki, właściciele MuuMoo Foods, którzy bezpłatnie przekazali desery i zapewnili serwis, Mirosława Staśkiewicz ze sklepu Mira, która ufundowała część wina, Syrena Bakery, która ufundowała ciasto, a także Fundacja Kościuszkowska oraz wielu wolontariuszy, którzy pomagali przy organizacji i przebiegu imprezy.

PR Children’s Smile Foundation

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -