wtorek, 3 sierpnia, 2021

Braterski interes

European Bakery & Pastry przy Millbury Street w Worcester to miejsce dobrze znane okolicznej Polonii. Delikatesy powstały w 1994 roku, a w ich asortymencie znajduje się szeroki wybór produktów polskich i europejskich. Ogromnym atutem jest świeże, wypiekane we własnej piekarni, pieczywo. W sierpniu zeszłego roku piekarnia zmieniła właścicieli, ale Casey i Brett Griswold, którzy kupili biznes, zapewniają, że utrzymają dotychczasowy klimat miejsca, tak ceniony przez klientów, i dołożą starań, by rozwinąć biznes i przyciągnąć nowych.

European Bakery & Pastry mieści się przy 29 Millbury Street w Worcester. Fot. Archiwum European Bakery & Pastry

Casey i Brett są braćmi. Casey wcześniej pracował jako szef kuchni w kilku renomowanych restauracjach, jednak, choć to właśnie on ma doświadczenie w gastronomii, sam pomysł kupna piekarni przy Millbury Street wyszedł od jego brata, Bretta. – Często wpadaliśmy do European Bakery & Pastry, by kupić świeże pieczywo, podobało nam się to miejsce i tak powoli zrodził się pomysł, by kupić coś więcej niż chleb – powiedział żartobliwym tonem w rozmowie z Worcester Magazine.

Delikatesy European Bakery & Pastry zostały założone w 1994 roku przez Stanleya Siudaka i Zbigniewa Surowańca, którzy jednak sprzedali biznes w 2019 roku Edwardowi Murphy, od którego z kolei piekarnię przejęli bracia Griswold. Nowi właściciele podkreślają jednak, że mogą liczyć na wsparcie pierwotnych właścicieli, którzy służą im pomocą w kwestiach technicznych oraz zdradzili kilka tajników dotyczących przepisów na tradycyjne polskie potrawy. Przez prawie 30 lat obecności na rynku delikatesy zbudowały solidną markę oraz sieć dostawców i odbiorców, w tym zaopatrujących się w nich restauracji z całego stanu. Bracia Griswold zapewniają, że będą starali się utrzymać wysoki poziom usług, a pracy im nie brakuje, zwłaszcza teraz, w okresie przedświątecznym. Warto nadmienić, że w delikatesach można się zaopatrzyć nie tylko w wiele dobrej jakości artykułów spożywczych i smaczne pieczywo, ale również w polską prasę – na miejscu dostępna jest m.in. bezpłatna gazeta „Biały Orzeł”.

opr. JLS


European Bakery & Pastry przy 29 Millbury St., Worcester, MA są czynne od wtorku do piątku w godz. 7 a.m. – 6 p.m., w soboty w godz. 7 a.m. – 5 p.m. W niedziele i poniedziałki delikatesy są nieczynne. Tel. (508) 767-1651.

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -