Strona głównaPoloniaNowy JorkBieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych na Queensie

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych na Queensie

Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce jak co roku zaprasza na Bieg Tropem Wilczym – bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbędzie się 2 marca w Forest Park na Queensie.

Biegi Pamięci Żołnierzy Wyklętych organizowane są w wielu miastach w Polsce. Nowojorska odsłona biegu odbywa się pod egidą Instytutu Piłsudskiego w Ameryce. Fot. tropemwilczym.pl

Bieg Tropem Wilczym to ogólnopolski projekt koordynowany przez Fundację Wolność i Demokracja w Polsce, którego celem jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Bieg organizowany jest na dystansie 1963 metry – jest to odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek.

W Nowym Jorku Bieg Tropem Wilczym organizowany jest przez Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce, pod honorowym patronatem Konsula Generalnego w Nowym Jorku Mateusza Sakowicza.

Informacje dotyczące biegu:

  • Data: 2 marca 2025, zbiórka o godzinie 11 am
  • Lokalizacja: Forest Park, Queens
  • Dystans: 1963 metry

Szczegółowe informacje oraz możliwość rejestracji można znaleźć na stronie: www.pilsudski.org

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane