niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticutBezpłatny koncert polskich kolęd już w ten piątek

Bezpłatny koncert polskich kolęd już w ten piątek

Już w ten piątek, 17 grudnia, w First Church of Christ Congregational odbędzie się doroczny koncert polskich kolęd. Tradycyjnie organizuje go The Connecticut Virtuosi Chamber Orchestra.

Bezpłatny koncert świąteczny w wykonaniu znakomitych muzyków odbędzie się w First Church of Christ Congregatinal Church w New Birtain. Fot. Facebook/CVCH

W tym roku publiczność zgromadzona podczas Polish Christmas Concert Celebration będzie mogła wysłuchać nie tylko najbardziej znanych polskich i zagranicznych kolęd, ale i rozpoznawanych na całym świecie utworów świątecznych. Ponadto plan koncertu przewiduje także występ pianisty Nathaniela Bakera, sopranistki Jurate Švedaitė, flecistki Jill Mauer Davis i Chór Moniuszko Choir. Koncertowy repertuar zwieńczyć ma wykonanie II koncertu fortepianowego f-moll op. 21 Fryderyka Chopina w aranżacji polskiego kompozytora Jakuba Kowalewskiego.

Wydarzenie nie jest biletowane – wstęp na koncert jest wolny, przybywający mogą jednak wnieść dobrowolne datki. First Church of Christ Congregational znajduje się na 830 Corbin Avenue w New Britain. Koncert kolęd rozpocznie się o godzinie 19.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -