sobota, 24 lutego, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsBertucci's ponownie ogłasza bankructwo

Bertucci’s ponownie ogłasza bankructwo

Bertucci’s nie ma dobrych wiadomości dla miłośników podawanej w lokalach sieci pizzy. Po raz kolejny ogłosiła ona bankructwo. W efekcie trudnej sytuacji finansowej podjęto także decyzję o zamknięciu kilku restauracji w Massachusetts i New Hampshire.

Firma Bertucci’s ponownie ogłosiła bankructwo, zamykając łącznie 5 restauracji na terenie stanu Massachusetts. Fot. Facebook.com/Bertuccis

Bertucci’s to sieć włoskich restauracji z wieloletnią tradycją. Powstała w Massachusetts jeszcze na początku lat 80. Ostatnie zamknięcia lokali są efektem złożenia w poniedziałek 5 grudnia przez przedsiębiorcę, na podstawie Chapter 11, wniosku o ogłoszenie upadłości w sądzie federalnym. Jak przekazała w zgłoszeniu firma macierzysta sieci, Bertucci’s Restaurants, LLC, do podjęcia decyzji przez właścicieli o zawieszeniu działalności skłonił wpływ pandemii Covid-19 i rosnąca inflacja. Oba czynniki doprowadziły do spadku sprzedaży i wzrostu wydatków. W roku podatkowym 2021 sieć poniosła stratę operacyjną w wysokości 14 mln dolarów i stratę netto w wysokości 7.2 mln dolarów.

Firma potwierdziła w środę 7 grudnia, że zamknęła restauracje w Beverly, Brockton, Canton, Marlborough i North Attleborough. Lokale Bertucci’s w Manchesterze i Salem w stanie New Hampshire również zostały zamknięte. Restauracja Nashua w New Hampshire pozostała jedyną otwartą lokalizacją w stanie.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -