sobota, 31 lipca, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaBędzie pomoc dla osób poszkodowanych w nawałnicach

Będzie pomoc dla osób poszkodowanych w nawałnicach

Wczorajsza praca nad koordynacją pomocy dla osób poszkodowanych w czasie nawałnic trwała do późna w nocy. Dziś od samego rana, na spotkaniu sztabu kryzysowego w Krakowie, działamy dalej. Nikt nie zostanie bez pomocy – zapewnił premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki (C) podczas wizyty na terenach dotkniętych podtopieniami w miejscowości Głogoczów (pow. myślenicki), 18 lipca. W nocy z 17 ma 18 lipca wystąpiły tu ulewne deszcze, co doprowadziło do wezbrania wód w rzekach i potokach oraz podtopień budynków i dróg. Z pięciu domów ewakuowano 14 mieszkańców. Fot. Łukasz Gągulski/PAP

Premier od niedzieli przebywa w woj. małopolskim; wizytował tereny dotknięte podtopieniami po nawałnicach, które przeszły w weekend nad Małopolską. Burze i ulewy spowodowały gwałtowne wezbranie wód w rzekach i potokach, podtopienia budynków i dróg. Największe szkody spowodowały w powiecie myślenickim, ale groźnie było też w powiatach tarnowskim, krakowskim i na Sądecczyźnie.

W związku z nawałnicami w Krakowie w poniedziałek rano zebrał się sztab kryzowy z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i wojewody małopolskiego Łukasza Kmity.

„Wczorajsza praca nad koordynacją pomocy dla osób poszkodowanych w czasie nawałnic trwała do późna w nocy. Dziś od samego rana, na spotkaniu sztabu kryzysowego w Krakowie, działamy dalej! Nikt nie zostanie bez pomocy” – zapewnił Morawiecki w poniedziałek we wpisie na Facebooku.

Aleksandra Rebelińska/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -