czwartek, 6 października, 2022
Strona głównaWiadomościPolskaBardzo niski poziom zakażeń koronawirusem w Polsce

Bardzo niski poziom zakażeń koronawirusem w Polsce

Dochodzimy do minimalnego pułapu, jeśli chodzi o liczbę nowych zakażeń; dynamika cały czas jest ujemna, ale to oznacza też ryzyko odbicia i odwrócenia tendencji – powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej przed Ministerstwem Zdrowia w Warszawie, 6 lipca. Fot. Mateusz Marek/PAP

Szef MZ na konferencji prasowej zwrócił uwagę na bardzo niski poziom nowych odnotowywanych zakażeń. Wskazał, że w ciągu ostatniego tygodnia średnia dzienna liczba zakażeń wyniosła 80.

„Wydaje się, że dochodzimy do pewnego minimalnego pułapu, jeśli chodzi o liczbę nowych dziennych zakażeń. Widzimy to po stronie dynamiki, która cały czas jest ujemna, czyli z tygodnia na tydzień obserwujemy spadki zakażeń, ale te spadki są coraz mniejsze” – zauważył Niedzielski.

Jak dodał, widać że spadek zakażeń coraz bardziej zbliża się do zera. „To oznacza, że dochodzimy do ważnego punktu, w którym będziemy obserwowali w pierwszej kolejności stabilizację liczby zakażeń (…), ale oczywiście oznacza to też ryzyko, że będziemy mieli do czynienia z odbiciem, odwróceniem tendencji i tak naprawdę przyrostem zakażeń” – zaznaczył szef MZ.

Podkreślił, że właśnie dlatego tak ważna jest akcja szczepień. „W naszych rękach jest to, co będzie się dalej działo z tym trendem” – dodał minister.

Karolina Kropiwiec, Katarzyna Herbut/PAP

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -