niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsBal Wszystkich Świętych w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie

Bal Wszystkich Świętych w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie

Bal Wszystkich Świętych organizowany w ostatni dzień października stał się już tradycją w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie. Tego właśnie dnia w Ameryce obchodzony jest Halloween, jednak przebieg tego święta i jego pogańskie znaczenie są szeroko krytykowane przez Kościół.

Aby jednak nie pozbawiać dzieci całkowicie zabawy, w której uczestniczą ich rówieśnicy, niektóre parafie czy szkoły wychodzą z propozycjami alternatywnej dla Halloween rozrywki w postaci zabaw odbywających się pod hasłem „Bal Wszystkich Świętych” i nawiązujących do przypadającego 1 listopada Dnia Wszystkich Świętych.

Dzieci, które zgodnie z tematyką przybyły na bal w przebraniach świętych i aniołków, miło spędziły czas i chętnie brały udział w przygotowanych dla nich konkursach i zabawach. Najmłodsze dzieci kolorowały obrazki przedstawiające postaci świętych, starsze uczestniczyły w zadaniach mających im przybliżyć postaci świętych, m.in. św. Antoniego z Padwy. Nad uczestnikami zabawy czuwały troskliwe anioły – rodzice oraz wikariusz bostońskiej parafii o. Michał Socha.

JLS
Fot. Marcin Bolec, Aneta Biernat

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -