czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaNew JerseyBal Świętych w parafii Matki Bożej z Guadalupe w Lakewood

Bal Świętych w parafii Matki Bożej z Guadalupe w Lakewood

31 października w parafii Matki Bożej z Guadalupe w Lakewood – Ocean County odbył się Bal Świętych. Bal poprzedziła msza święta o godz. 7:00 pm. Niesamowitym przeżyciem było zobaczyć tylu małych i dużych „świętych” oraz usłyszeć modlitwę w różnych językach. Po nabożeństwie wszyscy udali się do przepięknie udekorowanej sali gimnastycznej, gdzie miała miejsce zabawa.

Wieczór prowadził młodzieżowy parafialny zespół. W repertuarze znalazła się polska piosenka religijna „Oto jest dzień”, którą zaśpiewały Zuzia K. i Zuzia W. Jak się okazało, można ją śpiewać też w języku angielskim i hiszpańskim. Wszyscy obecni na sali mogli też zobaczyć prezentację świętych. Każdy, kto się przebrał za świętego, otrzymał duże brawa. Okazało się, że nie tylko dzieci, ale i dorośli się przebrali. Siostra Gloria, opiekunka CCD, była świętą Matką Teresą z Kalkuty, a proboszcz ks. Guilherme A. Andrino przebrał się za św. Józefa. Był to wieczór pełen śmiechu i zabawy.

Każda z grup etnicznych tworzących parafialną wspólnotę miała stół i serwowała przekąski i słodycze oraz prezenty dla dzieci. Na polskim stole, udekorowanym przez rodziców (polskim godłem i obrazem św. Jana Pawła II), stały pączki. Stanowisko było dobrze widoczne, bo wszystko było w kolorach biało-czerwonych.

Po występach dzieci podchodziły, aby otrzymać drobne prezenty, potem robiły sobie zdjęcia przy kolorowych banerach. Parafialna wspólnota jest wdzięczna proboszczowi ks. Guilherme i grupie muzycznej za tak wspaniały bal. Potrzebne są takie wieczory, aby poznać się trochę bliżej.

Elżbieta Wszędyrówna
Nauczycielka religii w parafii Matki Bożej z Guadalupe w Lakewood
Fot. Archiwum parafii

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -