poniedziałek, 2 sierpnia, 2021

Bal maturalny 2021

24 czerwca w Royal Manor w Garfield, NJ odbył się Bal Maturalny zorganizowany przez Centralę Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce pod patronatem Konsulatu RP w Nowym Jorku.

W balu maturalnym, który odbył się w eleganckiej sali Royal Manor w Garfield, NJ uczestniczyło ponad 200 uczniów z 26 szkół polonijnych na wschodnim wybrzeżu USA
W balu maturalnym udział wzięli również dyrektorzy polskich szkół i nauczyciele
Maturzyści z Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Jana Pawła II w East Stroudsburg, PA z dyrektor szkoły Hanną Czuma (pierwsza od lewej)

Bal był pierwszą tego rodzaju tradycyjną uroczystością wieńczącą naukę w szkołach polonijnych Wschodniego Wybrzeża Ameryki – zazwyczaj na początku roku organizowana była polonijna studniówka, jednak, jak wiadomo, w tym roku ze względu na obostrzenia, nie mogła się odbyć.

Uczniowie Polskiej Szkoły Dokształcającej im. gen. Kazimierza Pułaskiego na Brooklynie
Od lewej: Hanna Czuma, dyrektor PSD w East Stroudsburg, PA, prezes CPSD dr Dorota Andraka i Maria Paździor-
-Marchwińska, prezes terenowy CPSD na NJ

W Balu Maturalnym udział wzięło 207 uczniów z 26 szkół i 4 stanów: Nowego Jorku, New Jersey, Connecticut i Pensylwanii. Gośćmi honorowymi byli: wicekonsul Stanisław Tarnawski z małżonką, I wiceprzewodnicząca Rady Dyrektorów Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej dr Iwona Korga oraz dyrektor wykonawczy PSFUK Bogdan Chmielewski.

Uczniowie z Polskiej Szkoły Dokształcającej przy parafii św. Cyryla i Metodego na Brooklynie wraz z dyrektor placówki dr Dorotą Andraką (druga od prawej)
Maturzyści z PSD im. A. Janty-Połczyńskiego w Lakewood, NJ

Bal uroczyście otworzyła prezes CPSD dr Dorota Andraka, odczytując listy gratulacyjne Pierwszej Damy RP Agaty Kornhauser-Dudy, ministra edukacji i nauki, ambasadora RP w Waszyngtonie Piotra Wilczka, konsula generalnego RP w Nowym Jorku Adriana Kubickiego oraz prezydent KOP. Miłą niespodzianką były tradycje Nocy Świętojańskiej przedstawione podczas balu przez uczniów.

opr. JLS
Fot. CPSD, archiwum szkół

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -