wtorek, 7 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościPolskaAtak hakerski na skrzynkę mailową Michała Dworczyka

Atak hakerski na skrzynkę mailową Michała Dworczyka

W związku z doniesieniami dot. włamania na moją skrzynkę mailową i skrzynkę mojej żony oraz na nasze konta w mediach społecznościowych, poinformowane zostały stosowne służby państwowe; w skrzynce mailowej będącej przedmiotem ataku hakerskiego nie znajdowały się informacje o charakterze niejawnym, czy zastrzeżonym – poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.

Szef KPRM Michał Dworczyk (C) podczas wypowiedzi dla mediów w Sejmie w Warszawie, 27 kwietnia. Fot. Radek Pietruszka/PAP

„W związku z doniesieniami dotyczącymi włamania na moją skrzynkę email i skrzynkę mojej żony, a także na nasze konta w mediach społecznościowych, poinformowane zostały stosowne służby państwowe” – czytamy w oświadczeniu Michała Dworczyka zamieszczonym we wtorek w nocy na Twitterze.

„Zważywszy na to, że informacje zostały opublikowane w rosyjskim serwisie społecznościowym Telegram oraz fakt, że przez 11 lat miałem zakaz wjazdu na teren Białorusi i Rosji jako osoba aktywnie wspierająca przemiany demokratyczne na terenie byłego ZSRR, traktuję ten atak jako jeden z elementów szeroko zakrojonych działań dezinformacyjnych zawierających sfałszowane i zmanipulowane informacje” – napisał szef KPRM.

„Pragnę podkreślić, że w skrzynce mailowej będącej przedmiotem ataku hakerskiego nie znajdowały się żadne informacje, które miały charakter niejawny, zastrzeżony, tajny lub ściśle tajny. Informuję również, że oświadczenie, które zostało opublikowane w mediach społecznościowych na koncie mojej żony jest sfabrykowane i zawiera nieprawdziwe treści” – dodał minister.

Jak zaznaczył, „z całą pewnością można stwierdzić, iż celem tego typu cyberataków jest dezinformacja i w związku z tym właściwe służby specjalne RP prowadzą wszelkie niezbędne działania wyjaśniające”.

wni/par/PAP

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -