piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaDziałySportAmerykańska gwiazda nowym menedżerem reprezentacji Polski w baseballu

Amerykańska gwiazda nowym menedżerem reprezentacji Polski w baseballu

W połowie kwietnia Polski Związek Baseballu ogłosił mianowanie Dennisa Cooka na stanowisko menadżera Polskiej Reprezentacji Narodowej. W wypełnianiu tej roli pomagać mu będą jako asystenci John McLaren i Paul Bragiel.

John Dobkowski (z prawej) jako prezes Polish American Baseball & Softball Foundation niestrudzenie promuje baseball w Polsce (na zdj. z konsulem generalnym RP w Nowym Jorku Adrianem Kubickim). Fot. Facebook – John Dobkowski

Czy to trio poprowadzi polską kadrę do sukcesu i sprawi, że Polska zaistnieje na mapie światowego baseballu? Są na to spore szanse, jeśli weźmie się pod uwagę dokonania całej trójki. Dennis Cook to dwukrotny zwycięzca słynnej amerykańskiej MLB, 72-letni John McLaren to legendarny trener MLB oraz trzeciej bazy dla reprezentacji Stanów Zjednoczonych, a Paul Bragiel to były trener olimpijczyków z Kolumbii i Tonga.

Dennis Cook może się poszczycić 15-letnim doświadczeniem w Major League Baseball. Zdobył dwa mistrzostwa World Series z Florida Marlins (1997) i Anaheim Angels (2002). Dzięki temu ma unikalne doświadczenie z dwóch stron boiska – nie tylko jako trener, ale też jako gracz. Wcześniej pełnił funkcję menadżera reprezentacji Szwecji, dzięki czemu nabył międzynarodowe doświadczenie trenerskie.

Polska reprezentacja narodowa w baseballu. Fot. PABSF

Jestem głęboko zaszczycony i podekscytowany możliwością prowadzenia Polskiej Reprezentacji Narodowej w Baseballu – skomentował w komunikacie dla prasy Dennis Cook. – Polska ma bogatą historię i obiecującą przyszłość, jeśli chodzi o baseball. Mój główny cel to pomoc w podniesieniu polskiego baseballu na nowe wyżyny na globalnej scenie – dodał.

W spełnieniu tej wizji pomóc ma mu John McLaren, trener z ponad 40-letnim doświadczeniem w profesjonalnym baseballu. Kariera McLarena obejmuje dwa okresy menadżerskie z Seattle Mariners i Washington Nationals, a także role trenerskie w sześciu innych drużynach. Pracował również jako trener trzeciej bazy dla Team USA w World Baseball Classic 2006. Doświadczenie międzynarodowe oraz w MLB w połączeniu z jego strategicznym podejściem niewątpliwie wzmocnią wyniki i konkurencyjność Polskiej Reprezentacji Narodowej.

John Dobkowski. Fot. PABSF

Jestem podekscytowany, że mogę być częścią zespołu trenerskiego olskiej reprezentacji – skomentował John McLaren, deklarując, że jest w pełni zmotywowany do tego, by pomóc zbudować sukces zespołu i wesprzeć graczy w osiągnięciu ich pełnego potencjału.

Trio trenerskie uzupełnia Paul Bragiel, którego zawodowa podróż obejmuje różne kultury i kontynenty. Dzięki doświadczeniu w trenowaniu olimpijczyków reprezentujących Kolumbię i Tongo wnosi unikalną perspektywę, a osiągnięte przez niego sukcesy stanowią dobry prognostyk dla polskiej kadry. Połączenie jego doświadczenia w światach sportu i biznesu mogą być nieocenionymi atutami podczas budowania zespołu.

Dennis Cook. Fot. PABSF

Jestem zaszczycony, że mogę dołączyć do zespołu trenerskiego polskiej reprezentacji narodowej – powiedział Paul Bragiel. – Jestem w pełni zaangażowany, aby wykorzystać moje doświadczenie w budowaniu organizacji sportowych i biznesowych do stworzenia solidnych podstaw dla baseballu w Polsce – dodał.

Polski Związek Baseballu jest organem zarządzającym baseballem w Polsce, mającym za zadanie promowanie i rozwijanie tego sportu na wszystkich płaszczyznach. Aby uzyskać więcej informacji na temat baseballu w Polsce można kontaktować się z Johnem Dobkowskim – prezesem i współzałożycielem Polish American Baseball & Softball Foundation w USA pod adresem john.dobkowski@gmail.com.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -