sobota, 27 listopada, 2021
Strona głównaDziałySportAmerykańscy żołnierze pokonali Polaków

Amerykańscy żołnierze pokonali Polaków

W niedzielę, 26 września, na boisku baseballowym im. Ala Koproskiego w Działdowie odbył się po dwóch latach przerwy towarzyski mecz pomiędzy gospodarzami Yankees Działdowo a reprezentacją wojsk NATO eFP Battle Group Poland.

Drużyna wojskowych składała się z samych zawodników amerykańskich pochodzących ze stanu Washington występujących pod nazwę „BEARS”. Ale zanim zaczął się mecz, 22 żołnierzy amerykańskich zwiedziło działdowski zamek. Zamek wzbudził u nich wielkie zainteresowanie, również obiad, na który zostali zaproszeni, spotkał się z ich uznaniem.

O godzinie 13.00 zameldowali się na boisku, gdzie już rozgrzewali się Yankeesi Działdowo. Amerykanie na rozgrzewce prezentowali się jak zawodowcy, jak przystało na zawodników z „ojczyzny baseballu”. Drużyna „Niedźwiedzi” już na wstępie pokazała, że „tanio skóry nie sprzeda”. Od pierwszej zmiany trwała wyrównana walka. Obie ekipy grały bardzo dobrze, ale to goście z NATO wygrali 3:1, mimo podejmowanych przez Yankeesów do samego końca prób zmiany tego wyniku. Puchar ufundowany przez prezesa Zbigniewa Młodawskiego pojechał do kolebki baseballu USA, statuetki pamiątkowe ufundował klub Yankees dla zawodników amerykańskich, a wspaniałe „Nieśmiertelniki”, ufundowane przez jubilera p. Kiecę, otrzymali zawodnicy i trener Yankees. Organizatorem meczu był Uczniowski Klub Sportowy „Yankees” Działdowo, a pomagali w organizacji Al. Koproski /PNYBF USA/, burmistrz miasta, starosta działdowski, Zbigniew Młodawski – firma PROREMBUD, MOSiR Działdowo.

Mecz rewanżowy zostanie rozegrany w niedzielę, 24 października.

Zdzisław Ziółkowski
opr. WEM

spot_img
Poprzedni artykułSukces kajakarzy
Następny artykułAdam Kownacki pokonany

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -