niedziela, 3 lipca, 2022
Strona głównaGorący TematAmbasador USA odwiedziła ukraińskie miasta, w których doszło do zbrodni

Ambasador USA odwiedziła ukraińskie miasta, w których doszło do zbrodni

Ambasador USA w Ukrainie Bridget Brink odwiedziła we wtorek, 7 czerwca, znajdujące się nieopodal Kijowa miejscowości Irpień i Bucza, gdzie w pierwszych tygodniach wojny rosyjscy żołnierze dopuścili się licznych zbrodni na cywilnych mieszkańcach.

    

Ambasador USA w Kijowie Bridget Brink spotkała się w mieszkańcami Irpienia i Buczy. Fot. USAmbKyiv

„Obraz Irpienia na początku brutalnej wojny Rosji zszokował świat. Dzisiaj spotkałam się z mieszkańcami, odważnymi ludźmi, którzy stawiali opór, blokując rosyjski marsz w kierunku stolicy, a teraz są zdeterminowani, by odbudować swoją miejscowość” – napisała Brink na Twitterze.

Amerykańska ambasador odwiedziła również Buczę. Poinformował o tym na Facebooku komendant ukraińskiej policji Ihor Kłymenko, który towarzyszył Brink.

 „Pani ambasador na własne oczy zobaczyła skutki okupacji przez wojska rosyjskie. Masowy grób, w którym pochowano 116 mieszkańców” – napisał Kłymenko. Brink widziała również miejsce, w którym znajdował się sztab okupantów oraz piwnicę, w której torturowano cywilów.

Szef policji wyraził wdzięczność za „niezmienne stanowisko” władz USA, że zbrodnie rosyjskich wojskowych powinny zostać rozliczone.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -