poniedziałek, 27 września, 2021

Ahoj, przygodo!

Kto chociaż raz nie zamarzył o podróży dookoła świata? Tu wszystko się zaczyna, więc zacznij marzyć. Wypisuj wszystkie miejsca, które zawsze chciałeś zobaczyć, i kraje, i miasta, cuda przyrody i atrakcje, wszystko to, co kiedykolwiek ci się przyśniło. Odłóż listę na bok i wróć do niej za jakiś czas. Coś na pewno się zmieni. A w obecnej chwili zachęcam do czytania o podróżach. Nela jest małą podróżniczką. Zwiedziła wiele zakątków świata. Czytając jej książki możesz wybrać się z nią do wielu miejsc na całej kuli ziemskiej. Przeżyjesz wiele niesamowitych przygód – w dodatku nie ruszając się z domu.

Nela Mała Reporterka jest bohaterką i narratorką serii książek podróżniczych, opisujących wyprawy małej dziewczynki do egzotycznych krajów. Fot. domena publiczna/wikipedia.org

Nela Mała Reporterka to drobna urocza dziewczynka, którą pokochały miliony dzieci. Ale wielką sympatię Nela wzbudza także w ich rodzicach. Bo tej dziewczynki po prostu nie da się nie lubić! Mimo ogromnych sukcesów i doświadczeń, o których niejeden dorosły mógłby tylko pomarzyć, Nela pozostała skromna i wierna swoim marzeniom.

Jej przydomek wiąże się ze stworzoną przez siebie serią dziecięcych książek, w której w główną rolę wciela się ona sama. Nela Mała Reporterka jest bohaterką i narratorką serii książek podróżniczych, opisujących wyprawy małej dziewczynki do egzotycznych krajów. Według wydawcy Nela podróżuje z rodzicami, którzy dokumentują wyjazdy, a następnie produkują programy z jej udziałem.

Nela, jako nastolatka, bierze aktywny udział w akcjach społecznych i humanitarnych. W 2019 roku pełniła rolę nieformalnej ambasadorki interaktywnego stoiska Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Komisji Europejskiej, stworzonego dla dzieci i młodzieży.

Aktualnie Nela rozwija projekt edukacyjno-badawczy w ramach tworzonej przez siebie fundacji „The Adventure starts Here Foundation”. Fundacja będzie tworzyć bazy badawcze na całym świecie, gdzie będą zapraszani naukowcy oraz dzieci, które staną się obserwatorami przyrody. Pierwsza baza badawcza ma powstać w dżungli w Kostaryce.

A tak Nela mówi o sobie:

Jestem prezenterem-podróżnikiem. Podróżuję po świecie od piątego roku życia. Mam 11 lat, kocham przyrodę i wyprawy. Wspięłam się już na Andy w Boliwii, zwiedzałam wulkany i gejzery, podziwiałam Machu Picchu w Peru, zaprzyjaźniłam się z Masajem w Afryce, głaskałam tygrysa w Tajlandii, a na Filipinach zeszłam 120 metrów w głąb jaskiń, widziałam 2 miliony nietoperzy wylatujących na żer, ratowałam żółwia na Filipinach… A ostatnio obserwowałam dzikie orki w Norwegii, które przepływały tuż obok mnie. Wszystko to relacjonowałam do kamer, żeby opowiedzieć dzieciom o świecie i przyrodzie. Dzięki moim reportażom i książkom każdy może podróżować ze mną i przeżywać wspaniałe przygody. Moim idolem jest Steve Irwin i tak jak on pragnę poznawać świat i ratować zwierzęta.

Miłośnicy przygód Neli Małej Reporterki nie mogą się nudzić. Nela właśnie wydała kolejną książkę, która po ostatniej „Nela na Wyspie Kangura” ma szansę znowu stać się bestsellerem i pobudzić wyobraźnię nie tylko dzieci, ale też dorosłych. „Nela i wyprawa w morskie głębiny” to książka, która oparta jest nie tylko na jej przeżyciach i doświadczeniach, ale również na zajęciach naukowych, w których bierze udział. Nela w przyszłości zamierza zostać biologiem morskim.

Wszystkie książki Neli Małej Reporterki cieszą się ogromną popularnością – przede wszystkim uczą, opisują odległe kraje oraz inne kultury, rozbudzają apetyt dzieci na podróżowanie oraz poznawanie świata. Taka książka świetnie sprawdzi się na prezent na przykład z okazji zakończenia roku szkolnego.

Sylwia Wadach Kloczkowska


Bibliografia:
https://www.gala.pl/artykul/kim-jest-nela-mala-reporterka-najmlodsza-laureatka-bestsellerow-empiku-w-historii-nagrody-170209053842
https://pl.wikipedia.org/wiki/Nela_ma%C5%82a_reporterka

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Poprzedni artykułTurystyka powraca
Następny artykułWyjątkowa wyprawa

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -