czwartek, 25 lipca, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsAgencje stanowe w Massachusetts jako pierwsze w kraju będą wolne od plastikowych...

Agencje stanowe w Massachusetts jako pierwsze w kraju będą wolne od plastikowych butelek

Agencje stanowe w Massachusetts zaprzestaną jakichkolwiek zakupów jednorazowych butelek plastikowych. Informację przekazała w poniedziałek 18 września gubernator Maura Healey na szczycie Tygodnia Klimatycznego Clinton Global Initiative.

Agencje Massachusetts wstrzymają wszystkie zakupy jednorazowych plastikowych butelek. Fot. Pexels

Produkcja i odpady z tworzyw sztucznych należą do głównych zagrożeń dla naszych oceanów, naszego klimatu i sprawiedliwości środowiskowej – stwierdziła Healey. – W rządzie mamy obowiązek zaprzestać przyczyniania się do tych szkód i wytyczyć lepszą drogę w przyszłość. Jesteśmy zatem dumni, że jako pierwszy stan przyjęliśmy zakaz zakupu jednorazowych plastikowych butelek – dodała.

Chociaż Massachusetts jest pierwszym stanem, który ogłosił taki zakaz, miasto Concord poszło dalej, całkowicie zakazując używania jednorazowych plastikowych butelek w 2013 roku. Na poziomie federalnym Departament Spraw Wewnętrznych ogłosił w zeszłym roku, że będzie stopniowo rezygnować ze sprzedaż jednorazowych butelek.

Podczas przemówienia Healey przekazała także szersze informacje na temat inicjatywy środowiskowych Bay State. Na ich liście znalazło się m.in. rozporządzenie wykonawcze w sprawie ochrony różnorodności biologicznej w stanie, które jej zdaniem przekroczy cele ochrony określone przez administrację Bidena w projekcie „30 by 30”.

AM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -