piątek, 24 września, 2021
Strona głównaPoloniaFlorydaAdam Kwiatkowski spotkał się z Polonią

Adam Kwiatkowski spotkał się z Polonią

W piątek, 24 stycznia, Polskie Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odwiedził sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski.

W spotkaniu udział wzięli licznie przedstawiciele lokalnych polonijnych organizacji i stowarzyszeń. Polskie Centrum reprezentowali: prezes Michał Bąk z małżonką, wiceprezes Bunia Przychodzień z mężem oraz koordynator ds. imprez Jola Piątek z mężem. Na sali obecni byli również pułk. Jarosław Jabłoński i pułk. Maciej Zaborowski z bazy wojskowej w Tampie na Florydzie, Walter Gołębiewski – prezydent Kongresu Polonii Amerykańskiej zachodniej Florydy i prezes Światowej Rady Badań nad Polonią, Anna Slavov – prezes i Danuta Skorzewska – sekretarz klubu Polonia, Inc. w St. Petersburg, Tadeusz Cyrwus – prezes Koła Podhalan #79 na Florydzie, Wacław Górski – prezes Związku Sybiraków na Florydzie z Antonią Hubską, sekretarz Związku, Ewa Skibicki – prezes Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej w St. Petersburg, Jerzy Suwała reprezentujący Polsko-Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów na Florydzie, Ala Głowacki – prezes Związku Seniorów w Polskim Centrum, Irena Bogusiewicz – dyrektor oraz Elżbieta Kolanko i Beata Nowakowska reprezentujące Polską Szkołę im. Marii Skłodowskiej-Curie w Clearwater, Elżbieta Leśniak – dyrektor Polskiej Szkoły im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tarpon Springs.

Po smacznym obiedzie każdy z przedstawicieli przedstawił swoją rolę w rozpowszechnianiu kultury i języka polskiego. Następnie pan Adam Kwiatkowski wręczył odznaczenie dla prezesa Klubu Podhalan nr 79 na Florydzie Tadeusza Cyrwusa za wieloletnią pracę i zasługi w rozpowszechnianiu i promowaniu kultury góralskiej – relacjonuje pani Jola Piątek. – Była też chwila na wymianę poglądów i rozmowę o planach na dalszą współpracę między wszystkimi klubami polonijnymi na terenie Tampa Bay – dodaje. Spotkanie na zdjęciach uwiecznił jak zawsze niezastąpiony Roman Koczwara.

Minister Kwiatkowski przy okazji kilkudniowego pobytu na Florydzie złożył także w niedzielę, 26 stycznia, wizytę w Polskiej Misji Katolickiej w Pompano Beach. Wziął także udział w spotkaniu opłatkowym Rodziny Radia Maryja.

opr. JLS
Fot. Roman Koczwara

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -