wtorek, 30 kwietnia, 2024
Strona głównaDziałySportPolska ma już 15 medali!

Polska ma już 15 medali!

W Tokio trwają Igrzyska Paraolimpijskie. Bierze w nich udział licząca prawie 90 osób reprezentacja Polski. Polskim sportowcom udało się zdobyć już kilkanaście medali, w tym trzy złote, cztery srebrne i osiem brązowych.

Renata Kałuża zdobyła brązowy medal w wyścigu na czas w handbike’ach. Fot. Facebook.com

Najnowsze polskie zdobycze medalowe to brąz Renaty Kałuży i srebro Lucyny Kornobys.

Renata Kałuża zdobyła brązowy medal igrzysk paraolimpijskich w Tokio, zajmując trzecie miejsce w indywidualnym wyścigu na czas w handbike’ach, czyli napędzanych ręcznie rowerach. Wygrała Niemka Annika Zeyen.

Lucyna Kornobys została wicemistrzynią paraolimpijską w Tokio, powtarzając swój sukces z Rio de Janeiro i tak jak pięć lat temu zajęła drugie miejsce w pchnięciu kulą w pozycji siedzącej (F34). Kornobys w najlepszej próbie uzyskała 8 metrów 60 centymetrów. Zwyciężyła broniąca tytułu Chinka Zou Lijuan z rekordem świata 9 m 19 cm.

Lucyna Kornobys powtórzyła swój sukces z poprzednich igrzysk, zostając po raz kolejny wicemistrzynią paraolimpijską w pchnięciu kulą. Fot. Facebook.com

Srebrny medal Lucyny Kornobys to 15. polski medal podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio, co daje Polsce na razie 21. miejsce w klasyfikacji medalowej. Na czele są Chiny, ze 128 krążkami, Stany Zjednoczone z wynikiem 58 medali plasują się na 4. miejscu.

Igrzyska Paraolimpijskie potrwają do 5 września.