piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticut9. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny w Ansonii

9. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny w Ansonii

Tradycją stało się już to, że raz do roku Zespół Pieśni i Tańca „Polanie” z Bridgeport zaprasza i dzieli scenę z innymi, etnicznymi zespołami tanecznymi z całego Connecticut, aby pokazać różnorodność kultur tworzących społeczeństwo w tym stanie. Tegoroczna, 9. edycja Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego odbyła się w niedzielę, 11 września, w Warsaw Park w Ansonii.

Co roku w festiwalu biorą udział zespoły reprezentujące różne kultury – tak było i tym razem. Polską kulturę reprezentowali organizatorzy festiwalu – „Polanie” oraz Zespół „Słowianie” ze Stamford. Oprócz nich przed publicznością wystąpili: ukraiński zespół taneczny z Hartford „Zolotyj Promin”, Asian Performing Arts – zespół promujący chińską i azjatycką sztukę i kulturę, artyści z Philippine-American Association of CT, najstarszego filipińsko-amerykańskiego stowarzyszenia w Connecticut, założonego w 1965 roku, Marinera Connecticut – grupa taneczna promująca tradycyjną peruwiańską muzykę oraz Mariachi Son De Mi Tierra CT, reprezentujący Meksyk. Program tegorocznego festiwalu był ciekawy i zróżnicowany, a sprzyjająca pogoda przyciągnęła liczną widownię.

Festiwal, odbywający się pod egidą Polsko-Amerykańskiej Fundacji w Connecticut, jako sponsorzy i partnerzy wsparli: Elżbieta & David Grove Private Foundation, Inc., Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa, Europol Deli & Gifts, Baltic Deli i Lasowiak Deli oraz Polski Klub Motocyklowy Husaria.

opr. WEM
Fot. Asha Lassen

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -