poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaPoloniaFloryda38-lecie działalności Polonia Society of Korona, Inc.

38-lecie działalności Polonia Society of Korona, Inc.

Stowarzyszenie Polonia Society Of Korona, Inc. świętuje 38. rocznicę założenia. Z tej okazji w sobotę, 13 listopada, odbyła się zabawa jubileuszowa połączona z obchodami Święta Niepodległości Polski.

Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego wprowadzenia sztandarów i wspólnego odśpiewania hymnów: amerykańskiego i polskiego. Następnie dzieci z Polskiej Szkoły im. Marii Konopnickiej działającej przy stowarzyszeniu przedstawiły krótką akademię. Uczniowie przypomnieli, jakie były okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości. – Wzruszające były słowa o szanowaniu polskiej flagi i deklaracje, że jako Polacy chcą zawsze i wszędzie używać języka polskiego. Prosili rodziców, by uczyli ich historii ojczyzny i aby tłumaczyli im, skąd pochodzą – relacjonuje Monika Niewiadomska, członkini zarządu Polonia Society Of Korona, Inc.

Następnie wystąpił gość specjalny – Miłosz Gąsior. Młody i bardzo utalentowany pianista zaprezentował utwory Chopina, ale nieco lżejsze melodie z filmów takich jak „Polskie drogi” czy „Noce i dnie”. Nie zabrakło także bardzo znanego „Halleluja”. Zgromadzeni goście byli pod wrażeniem talentu Miłosza i podziękowali mu za występ owacją na stojąco.

Kolejnym punktem w harmonogramie spotkania było wystąpienie prezesa Polonia Society Of Korona, Inc. Marcina Waszkiewicza, który przedstawił cele, jakie przyświecają działalności stowarzyszenia. Podziękował też członkom stowarzyszenia, którzy ciężko, z poświęceniem i bez korzyści finansowych pracują na rzecz klubu. Decyzją zarządu zostały wyróżnione i uhonorowane osoby, które wniosły wyjątkowy wkład i są długoletnimi członkami stowarzyszenia: Bożena Rybski, Leszek Rybski i Andrew Skalowski.

Zwieńczeniem jubileuszowego spotkania była zabawa taneczna. Muzykę na żywo grał znany i lubiany zespół K-Family Music. Parkiet nie pustoszał również dzięki utworom granym przez DJ Andy.

opr. WEM
Fot. Facebook.com / Polonia Society Of Korona, Inc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -