niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaPolonia w Ameryce28 kandydatek z całego kraju ubiegało się o tytuł Miss Polish America...

28 kandydatek z całego kraju ubiegało się o tytuł Miss Polish America 2024

9 marca w Copernicus Center w Chicago odbyły się wybory Miss Polish America 2024. W konkursie wzięło udział 28 kandydatek. Pochodziły z różnych stanów, ale wszystkie musiały legitymować się polskim pochodzeniem. Zwyciężczyni, oprócz korony i tytułu, otrzymała także bilet lotniczy do Polski i przepustkę do wzięcia udziału w czerwcowych wyborach Miss Polonia, których laureatka będzie reprezentować Polskę na następnym konkursie Miss World.

Tytuł Miss Polish America 2024 zdobyła 18-letnia Emily Reng z Chicago. Fot. Miss Polish America, facebook

Tegoroczna gala finałowa konkursu Miss Polish America zgromadziła nie tylko bliskich i przyjaciół kandydatek, którzy wspierali je w walce o koronę najpiękniejszej Polki w USA, ale także licznych przedstawicieli polonijnych organizacji oraz osoby ze świata biznesu, kultury i sztuki. W roli prowadzących wydarzenie doskonale sprawdzili się Miss Polonia 2023 Ewa Jakubiec oraz znany chirurg i osobowość telewizyjna dr Krzysztof Gojdź. Gwiazdą wieczoru była wokalistka z Polski – Dorota Rabczewska, występująca na scenie pod pseudonimem Doda. Muzycznych wrażeń dostarczyła też lokalna wokalistka z Chicago – Kaeyra, czyli Caroline Baran, która zyskała dużą rozpoznawalność dzięki udziałowi w zeszłym roku w programie American Idol. Organizatorem konkursu była Sylwia Goliszek.

O tytuł Miss Polish America 2024 rywalizowało 28 kandydatek, w tym również pochodzące ze wschodniego wybrzeża USA, czyli z Massachusetts, Florydy, Connecticut i New Jersey. Uczestniczki liczyły sobie od 18 do 26 lat, kryterium był także stan cywilny – kandydatki musiały być niezamężne i nie posiadać dzieci. Dodatkowym wymogiem było wykazanie się polskim pochodzeniem.

Uczestniczki konkursu czterokrotnie pojawiły się na wybiegu, prezentując się w strojach sportowych, sukniach ślubnych, strojach kąpielowych i kreacjach wieczorowych. Dziewczęta musiały także odpowiedzieć na pytanie zadane przez członków jury. Po prezentacjach jury, na czele którego znalazł się producent konkursu Miss Polonia Igor Włodarczyk, zadecydowało o wyborze najlepszej dwunastki uczestniczek i z tego grona wyłoniona została trójka laureatek.

Decyzją jury koronę i tytuł Miss Polish America 2024 zdobyła 18-letnia Emily Reng z Chicago. Jak się czuje po zdobycia miana najpiękniejszej Polki w USA? „Bardzo dziękuję wszystkim za wsparcie i zaufanie podczas konkursu Miss Polish America. To niesamowite uczucie być wybraną jako reprezentantka piękna i dumy polskości! Chciałabym podziękować niesamowitym sponsorom, koordynatorkom oraz mojej rodzinie za to, że byli obecni i wspierali mnie przez cały czas. Wspomnienia pozostaną ze mną na zawsze, a dziewczyny, które poznałam w tym konkursie, są jednymi z najbardziej kochających i pewnych siebie kobiet, jakie kiedykolwiek poznałam” – napisała po konkursie Emily na swoim profilu w mediach społecznościowych. „Nie mogę się doczekać, aby wziąć udział w kolejnym konkursie w Polsce” – dodała.

I Wicemiss, Miss Foto oraz Miss Kreatywności została 20-letnia Natalia Radkowski z Chicago, studiująca pielęgniarstwo na Uniwersytecie Lewis.

II Wicemiss została Julia Baranek z Mount Prospect, która obecnie studiuje we Włoszech, ale pochodzi też z Wietrznego Miasta i jest absolwentką Polskiej Szkoły św. Ferdynanda w Chicago. Julia swoją przyszłość wiąże z medycyną i chciałaby zostać pielęgniarką.

Wybory Miss Polish America odbyły się już po raz piąty, ale w tym roku po raz pierwszy zwyciężczyni ma zagwarantowany udział w konkursie Miss Polonia, który odbędzie się w czerwcu i którego laureatka ma szansę ubiegać się o tytuł w międzynarodowym konkursie Miss World. Czy Emily Reng uda się powtórzyć sukces Anety Kręglickiej i Karoliny Bielawskiej, które zostały zwyciężczyniami tego konkursu?

„To nie tylko konkurs piękności, ale również celebracja polskiej kultury i dziedzictwa” – tak o konkursie Miss Polish America pisali organizatorzy. Prezentacje kandydatek na marcowej gali w Chicago nie pozostawiają wątpliwości, że Polonia posiada nie tylko piękne, ale również ambitne, aktywne i dumne ze swego polskiego dziedzictwa oblicze.

JLS
Fot. Miss Polish America, facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -