wtorek, 21 września, 2021
Strona głównaPoloniaNowy Jork25-lecie Emocjonalistów

25-lecie Emocjonalistów

14 czerwca o godz. 19:00 w Galerii Kuriera Plus odbędzie się wernisaż jubileuszowej wystawy z okazji 25-lecia istnienia grupy Emocjonalistów, dedykowanej pamięci założyciela grupy śp. Lubomira Tomaszewskiego. Ekspozycji rzeźb Lubomira Tomaszewskiego będzie towarzyszył koncert Krzysztof Medyny.

The New York Times nazwał Lubomira Tomaszewskiego „rzeźbiarzem ruchu”. Artysta wziął udział w ponad 150 wystawach indywidualnych i zbiorowych na całym świecie. Zmarł w listopadzie 2018 r. Fot. Materiały prasowe

W wystawie udział biorą m.in.: Aleksandra K. Nowak, Janek Hausbrandt, Josephine Tomaszewska, Ivan Bratko, Wojtek Kubik, Maria Fuks, Mieczysław Mietko Rudek, Zbigniew Nowosadzki, Anna Zatorska, Arthur Skowron, Beata Szpura, Adam Panek, Patrycja Todo, Maksymilian Starzec, Valerie Sokolova, Sewer Salamon, Kinga Kolouszek, Aleksander Grigoriev, Iga Supernak i Janusz Skowron (kurator wystawy).

W bieżącym roku przypada 25-lecie działalności Emocjonalistów. Emocjonaliści („Emotionalist Artists Group”) to międzynarodowa grupa artystyczna, powstała w 1994 r. z inicjatywy znanego rzeźbiarza, prof. Lubomira Tomaszewskiego. 25-letnią historię grupy tworzą malarze, rzeźbiarze, graficy, fotografowie, twórcy tkaniny artystycznej, jak również tancerze i muzycy. Przy całej różnorodności wypowiedzi artystycznej, starają się oni kreować sztukę opartą na odwoływaniu się do emocji i uczuć zarówno samych twórców, jak i odbiorców. Ideą powstania grupy był sprzeciw materializmowi, minimalizacji i sensacji w sztuce. Począwszy od pierwszej wystawy w 1994 r. w New Canaan Society for the Arts (New Canaan, CT) – Emocjonaliści działający wówczas pod nazwą „In Tune With Nature” zorganizowali ponad 200 wystaw. Pokazywali swe prace w Stanach Zjednoczonych, we Francji, Niemczech, Danii, na Ukrainie i w Polsce. Przez 25 lat działalności przez grupę przewinęło się kilkudziesięciu artystów.

Wystawę oglądać można będzie do 3 lipca 2019 r. w Galerii Kuriera Plus, 145 Java St., Brooklyn, New York, tel. 718-389-3018.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -