niedziela, 3 lipca, 2022
Strona głównaPoloniaPolonia w Ameryce20-letni Paul Juda z Illinois Wschodzącą Gwiazdą PSFCU 2021

20-letni Paul Juda z Illinois Wschodzącą Gwiazdą PSFCU 2021

Gimnastyk Paul Juda został Wschodzącą Gwiazdą Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w 2021 r. 20-letni członek reprezentacji Stanów Zjednoczonych w gimnastyce otrzymał w poniedziałek, 27 grudnia, tytuł oraz stypendium w wysokości pięciu tysięcy dolarów.

Gimnastyk Paul Juda z Illinois został Wschodzącą Gwiazdą Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w 2021 r. 20-latek otrzymał czek w wysokości 5 tys. dolarów. Fot. PSFCU

Mieszkający w Deerfield, IL Paul Juda jest członkiem PSFCU i studentem 3. roku psychologii na University of Michigan, gdzie ćwiczy też gimnastykę. Jest członkiem kadry gimnastycznej Stanów Zjednoczonych, a w 2019 r. zdobył brązowy medal na mistrzostwach USA w ćwiczeniach na drążku.

Ta nagroda zmobilizuje mnie, aby pracować jeszcze ciężej i jak najlepiej reprezentować University of Michigan, Polonię i Stany Zjednoczone w czasie kolejnych zawodów sportowych – powiedział Paul Juda. Jak sam przyznał, jego celem jest występ w czasie igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 r. i zdobycie na nich medalu dla reprezentacji USA.

Stypendium i tytuł Wschodzącej Gwiazdy Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej laureat dedykuje swoim rodzicom – Ewie i Józefowi, którzy wyjechali przed laty z Polski, aby osiąść w Stanach Zjednoczonych, gdzie choć „nie mieli ani pieniędzy, ani kontaktów”, byli w stanie zapewnić dobrobyt sobie i swoim dzieciom. – Ta nagroda to także wyraz uznania dla moich rodziców, dzięki którym mogę od ponad 15 lat ćwiczyć. Pamiętam smak tak wielu lizaków, które dostawałem, gdy przychodziliśmy z rodzicami do oddziału Unii, aby wpłacić ich ciężko zarobione pieniądze na konto – powiedział Paweł Juda.

Nagrodę i towarzyszący jej czek na 5 tys. dolarów wręczył w oddziale PSFCU Bridgeview Paulowi Judzie dyrektor Rady Dyrektorów PSFCU Bogdan Ogórek. – Jesteśmy dumni jako Nasza Unia, że możemy wspomóc tak utalentowanego sportowca. Bardzo cieszy nas fakt, że mamy tak utalentowanych i zdolnych członków Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej – powiedział dyrektor Ogórek w czasie wręczenia stypendium. Jak dodał, nagrodzony gimnastyk wywarł wrażenie swoją „pracowitością, szczerością i otwartością” oraz faktem, że „jest człowiekiem żyjącym pasją”.

Stypendium dla Wschodzącej Gwiazdy Naszej Unii zostało wręczona po raz piąty. Nagrodę ustanowiono w 2014 r. jako część Programu Stypendialnego PSFCU, aby nagradzać młodych członków Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej na podstawie szczególnych osiągnięć kandydata w „dziedzinie nauki, sportu, muzyki, sztuki, przywództwa lub szczególnego talentu, udokumentowanego na poziomie krajowym bądź międzynarodowym”. Dotychczasowi laureaci to: pływak Michał Domagała (2014), brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Rio De Janeiro 2016 w szermierce Monika Aksamit (2016), gimnastyk Tymoteusz Kutyla (2018) i śpiewaczka Natalia Kawalec (2019).

PSFCU

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -